Jandarma Genel Komutanlığı 2018-2 Personel Alım İlanı Yayımlandı!

Jandarma Genel Komutanlığı yayımlamış olduğu ilana göre bünyesindeki personel eksikliği için Sözleşmeli personel alımı yapacak. Haberimizin devamında başvuru ekranına ve başvuru şartlarına ulaşabilirsiniz.

Jandarma Genel Komutanlığı 2018-2 Personel Alım İlanı Yayımlandı!

jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel temin Sistemi tarafından yapılmış olan duyuruya göre  Jandarma Genel Komutanlığı bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak için sözleşmeli olarak kamu personeli alımı yapacğaını duyurdu. İlgili ilan bugün yayımlanmış olup adaylar başvurularına da bu gün başlayabilirler. Haberimizin devamından başvuru şartlarına, Başvuru kılavuzuna ve başvuru ekranına ulaşabilirsiniz.

ADAYLARDAN ARANAN GENEL NİTELİKLER:

Jandarma Genel Komutanlığı alımını yapacağı sözleşmeli personel adaylarından, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Kamu haklarındna mahrum bulunmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, TSK, Jandarma ve Sahil Güvenlik ile kamu kurum ve kuruluşlardan emekli veya kendi isteği ile çıkartılmamış olmaki herhangi bir kamu kurumunda görev yapmıyor olmak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Herhangi bir terör örgüt üyesi olmamak, Analitik düşünebilme yeteneğine sahip, 2016, 2017 veya 2018 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme SInavından KPSSp3 puan türünden en az 70 puan almış olmak, Yapılan Yabancı Dİl Sınavından İngilizce dilinden en az 60 puan almış olmaları gereklidir.

AYrıca adaylardan aanan pozisyonuna göre özel olarak belirtilen nitelikleride taşımaları şarttır. Özel niteliklere Başvuru kılavuzundan ulaşabilirsiniz. Buna göre adayların KPSS puan durumu ve YDS puan durumu esas alınarak, KPSSp Puanının %70 i ve YDS puan türünün %30 u esas alınarak çıkan sonuca göre adaylara Mülakat yapılacaktır.

Mülakat sonucuna göre ise Jandarma Genel Komutanlığı bünyesine 11 kişilik kadro ile Sözleşmeli Bilişim personeli alacak.

BAŞVURULAR:

Başvuru yapacak adaylar, Ön Başvurularına 15 Ağustos 2018 tarihi ile başlayabilirler. Başvurular en geç 07 Eylül 2018 tarihine kadar yapılacaktır. Başvuru yapacak adaylar başvurularını sadece www.jandarma.gov.tr ve www.jsga.edu.tr internet adresinden ulaşılabilecek Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi BaĢkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla yapılacaktır. İnternet ortamı dışında posta yoluyla veya şahsen yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır. Aşağıda Direk Başvuru ekranına ve başvuru kılavuzuna ulaşabilirsiniz.

Başvuru Kılavuzu İçin Tıklayınız.

Başvuru Ekranı İçin Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2018, 20:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
Beklemedeeyizzz
Beklemedeeyizzz - 3 yıl Önce

Uzman çavuş alımları ne zaman dört gözle bekliyoz.

Sasfasd
Sasfasd @Beklemedeeyizzz - 3 yıl Önce

Bende bekliyorum ya ne zaman olur

Servet Özkök
Servet Özkök - 3 yıl Önce

Biz asayiş, komando alımı bekliyoruz yapılan alıma bak

Erhan tuncil
Erhan tuncil - 3 yıl Önce

Jandarma asayiş komando alımlarını bekliyoruz lütfen biraz ilgilenen

Erhan tuncil
Erhan tuncil - 3 yıl Önce

Selam aleykum çok değerli sayın bakanimSüleyman soylu

Yaşar Ramis
Yaşar Ramis - 3 yıl Önce

Asayiş/Komando Başvurusu ne zaman ?

Bk
Bk - 3 yıl Önce

Artık bir an önce başlasın biz asayiş alımını bekliyoruz başka alımlar yapılıyor alımların ne zaman olacağı konusunda bilgisi olan var mı?

Mustafa Öztürk
Mustafa Öztürk - 3 yıl Önce

Uzman onbaşı kara kuvvetleri alımları olacak mi önümüzdeki 9 ay içersinde ???

Kadir
Kadir - 3 yıl Önce

7 ay oldu alım yok büyük ihtimal eylün ekimde