İŞKUR TYP İle Kamu Kurumlarına Çok Sayıda Personel Alınacak!

İŞKUR aracılığıyla çok sayıda Üniversite, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Kaymakamlık, Mahkeme Başkanlığı, Orman İşletme Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı, İl Müftülüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüklerine TYP programı kapsamında çevre temizliği görevlisi alımı yapılacak.

İŞKUR TYP İle Kamu Kurumlarına Çok Sayıda Personel Alınacak!

İŞKUR aracılığıyla çok sayıda kamu kurumu TYP (Toplum Yararına Program) kapsamında personel alımı yapacak. Aralarında üniversitelerin ve kaymakamlıkların da dahil olduğu kurumlarda görevlendirilecek personeller çevre temizliği kadrosunda görev yapacak.

HANGİ KURUMLAR PERSONEL ALIMI YAPACAK?

Çevre temizliği kadrosundan TYP ile 227 personel alımı yapılacak. Alım yapacak kurumlar ise şöyle;

Ege Üniversitesi, Bakırçay Üniversitesi, Sarız Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Kayseri İl Jandarma Alay Komutanlığı, Kayseri İdare Mahkemesi Başkanlığı, Kayseri Orman İşletme Müdürlüğü, Kayseri Abdullah Gül Üniversitesi, Kayseri Gençlik Hizmetleri Ve Spor İl Müdürlüğü, Kayseri Yatırım İzleme Ve Koordinasyon Başkanlığı, Kayseri Aile Ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Kayseri İl Müftülüğü ve Melikgazi Kaymakamlığı.

TYP ile çevre temizliği personeli alımı yapacak kamu kurumlarının alım sayısı, son başvuru tarihi ve görev yerleri ise tablodaki gibidir. İzmir’de görev alacak personellerin seçiminde liste yöntemi uygulanacak olup Kayseri’de göre yapacak personellerin seçiminde noter kurası uygulanacaktır.

BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

TYP kapsamında personel alımına başvurmak için adayların İŞKUR’a kayıtlı işsiz olmaları, 18 yaşını tamamlamış olmaları, emekli malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmaları, açıköğretim harici öğrenci olmamaları, görevlerine başlayacakları tarih itibariyle herhangi bir sosyal yardım almıyor olmaları gerekmektedir. Adaylar başvuruların yapmak için İŞKUR üzerinden aşağıdaki linkten arama sayfasına ulaşarak görev almak istedikleri kadronun TYP kodunu girerek arama yapabilir ve başvurularını tamamlayabilirler. Adaylar dilerse başvurularını İŞKUR temsilcilikleri üzerinden de yapabilirler.

İŞKUR TYP ile personel alım ilanına başvurmak için TIKLAYIN

YORUM EKLE