İçişleri Bakanlığı 14 Kamu Personeli Alım İlanı Yayımladı!

İçişleri Bakanlığı yapmış olduğu duyurusuna göre, bünyesindeki kamu personeli eksiliğini karşılamak için 14 kişilik kadro ile personel alımı yapacağını belirtti. İşte başvuru detayları şöyledir.

İçişleri Bakanlığı 14 Kamu Personeli Alım İlanı Yayımladı!

İçişleri Bakanlığı yapmış olduğu duyurusuna göre, bünyesindeki kamu personeli eksiliğini karşılamak için 14 kişilik kadro ile personel alımı yapacağını belirtti. İşte başvuru detayları şöyledir.

29 Ağustos 2017 Salı 10:04
İçişleri Bakanlığı 14 Kamu Personeli Alım İlanı Yayımladı!

Gün günden personel alım duyuruları yapılmaya devam ediyor ve bir çok kamu kurumu bünyelerine istihdam sağlıyor. En son Devlet Personel Başkanlığı tarafından 29 Ağustos 2017 tarihli yapılmış olan duyuruya göre, İçişleri Bakanlığı bünyesindeki personel eksikliğini gidermek amaçlı, İçişleri Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından yapılacak sınav ile 14 Sözleşmeli Bilişim Personeli alacaktır. Sınav Yazılı ve Sözlü olarak İçişleri Bakanlığı tarafından yapılacaktır. 

Başvuruda bulunan adaylar, İçişleri Bakanlığı tarafından 06 Ekim 2017 tarihinde yapılacak olan duyuruyu takip ederek başvuru sonuçlarına ulaşacaklardır. Yazılı Sınava Girmeye hak kazananların listesi www.icisleri.gov.tr ve www.icisleribilgiislem.gov.tr sitesinde 06/10/2017 tarihinde ilan edilecek olup adaylara ayrıca tebligat yada bildirim gönderilmeyecektir. Liste de adı yer alan adaylar 15 Ekim 2017 tarihi saat 13:00 da İçişleri Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanlığı (Çamlıca Mah. 122.Sok. No:2 Lalegül / Yenimahalle / 06200 ANKARA) adresinde yazılı sınava girecekler. 

Yazılı sınavda başarılı olan adaylar ise, 06 Kasım 2017 tarihi ile 09 Kasım 2017 tarihleri arasında ( 06,07,08,09 Kasım 2017 ) İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı Toplantı Salonu’nda (İnönü Bulvarı No: 4 A- Blok Kat: 2 Bakanlıklar/ANKARA) adresinde sözlü sınava katılacaklardır.

YAZILI SINAVA KATILMA ŞARTLARI:

Adaylar sınava katılabilmeleri için, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak, Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek, erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak ve 2016 veya 2017 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 70 puan almış olmaları gerekmektedir. şartları bunlar dışında adaylardan kadrosuna göre özel şart aranmaktadır.

ALIM KADROLARI NEDİR?

İçişleri Bakanlığı bünyesine toplamda 14 kişilik boş kadro ile sözleşmeli olarak personel alımı yapacak. Bu kadrolar, Kıdemli Java Uzmanı 1 kişi, Kıdemli Güvenlik Ağ Uzmanı 1 kişi, Kıdemli Sistem Uzmanı1 kişi, Kıdemli Java Uygulama Geliştirme Uzmanı 3 kişi, Uygulama Yönetimi Sistem Uzmanı 1 kişi, Veritabanı Uzmanı 1 kişi, Ağ uzmanı 1 kişi, Siber Güvenlik uzmanı 1 kişi, Java Uygulama Geliştirme Uzmanı 2 kişi, Web Uygulama Geliştirme Uzmanı 1 kişi ve Web tasarım uzmanı 1 kişi olmak üzere toplamda 14 kişi alınacaktır.

BAŞVURULAR:

Başvuru yapacak adaylar, 11 Eylül 2017 tarihi ile 22 Eylül 2017 tarihleri arasında başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular, www.icisleri.gov.tr ve www.icisleribilgiislem.gov.tr adresinde bulunan “Sözleşmeli Bilişim Personeli Başvuru Formu” nun doldurulmasından sonra, fotoğraf yapıştırılmak ve imzalanmak suretiyle aşağıda sayılan belgelerle birlikte, en geç 22/09/2017 tarihi saat 17:30’a kadar Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığına (İçişleri Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı - İnönü Bulvarı No:4 A-Blok Kat: 1 Bakanlıklar/ANKARA) elden teslim edilmek veya son başvuru tarihinde anılan adreste olacak şekilde postayla gönderilmek suretiyle yapılacaktır

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Elif atilgan 2017-09-12 12:40:36

Hangi puan türünden ne ne kadar almak gerekiyor yardımcı olur musunuz