Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı KPSS 50 Puan ile Personel Alacak

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı personel alımı gerçekleştiriyor. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bünyesinin personel ihtiyacını karşılamak üzere farklı pozisyonlarda toplamda 23 personel alacak. Sizde başvuruda bulunmak için ilanın devamında verilen bilgileri inceleyiniz.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı KPSS 50 Puan ile Personel Alacak
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı 18 Nisan 2016 tarihli yapmış olduğu duyurusuna göre bünyesindeki çalışan personel ihtiyacını karşılamak üzere farklı niteliklerde ve farklı pozisyonlarda toplamda 23 adet sözleşmeli personel alacak. Alınacak olan personellerden Kamu Personeli seçme sınavından en az 50 puan almış olmaları gerekmektedir. Başvuru şartları ve başvuru bilgileri şöyledir;

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Bünyesine Hangi Kadroda ve kaç adet personel alacak ?
  • 1 adet Bilgisayar Mühendisi, 
  • 1 adet Elektrik Elektronik Mühendisi,
  • 10 adet Çözümleyici, 
  • 11 adet Programcı,

olmak üzere toplamda 23 sözleşmeli personel alınacaktır.

Başvuru Şartları Nelerdir?
  • Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emekli veya yaşlı aylığı almıyor olan adaylar,
  • 2014 yılında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 50 puan almış olan adaylar,
  • Erkek adaylar için askerliğini bitirmiş veya askerlik ile ilgisi bulunmayan adaylar,
  • Yurtiçi veya yurtdışında İngilizce dilinde öğretim yapan üniversitelerden lisans düzeyinde mezun olmak veya yurtiçinde lisans düzeyinde öğrenim gördükten sonra ana dili İngilizce olan ülkelerde İngilizce dilinde yüksek lisans veya doktora yapmış olmak (Bu şekilde başvuranların puanlama kriterleri ve ücret kriterlerinin değerlendirilmesinde İngilizce dil düzeyi “D” olarak kabul edilecektir) veya başvuru tarihinin son günü itibariyle son 5 (beş) yıl içerisinde düzenlenen Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (KPDS-YDS) İngilizceden en az (D) düzeyinde puan almış olmak ya da YDS dışındaki İngilizce dil sınavlarında YDS (D) düzeyine eşdeğer Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Yönetim Kurulu tarafından belirlenen puanları almış olmak. (Yabancı dil sınav sonuç belgelerinin eşdeğerlikleri ve geçerlilik süresi ile ilgili ÖSYM’nin 25.02.2016 tarihli “Yabancı Dil Sınavları Eşdeğerlikleri” hakkındaki kararı esas alınacaktır.)
  • Görevini Devamlı yapmasına engel olabilecek olan herhangi bir sağlık durumuna sahip olmayan adaylar,
  • Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 48 inci maddesinin (A) fıkrasının 1, 4, 5, 6 ve 7 nci bentlerinde belirtilen şartları taşıyan adaylar,
BAŞVURULAR:

Başvuruda bulunacak olan adaylar,  en geç 02 Mayıs 2016 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular, Bakanlığın internet sitesinde (www.tarim.gov.tr) yayımlanan ilan ekindeki dilekçe ve istenilen belgeleri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurarak Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı Eskişehir Yolu 9. Km. 06530 Lodumlu/ANKARA (İrtibat Tel: 0 312 258 89 11) adresine teslim etmiş olmaları veya son başvuru tarihinde Bakanlığımıza ulaşacak şekilde posta ile gönderilmiş olmaları gerekmektedir. Postadaki gecikmeler ve diğer sebeplerle bu tarihten sonra yapılan başvurular ile eksik belge ibraz edenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2016, 23:06
YORUM EKLE