EGM KPSS 50 Puan İle Personel Alımı Başvuruları Başladı

Emniyet Genel Müdürlüğü düşük Kamu Personeli Seçme Sınavı puanı ile Sözleşmeli Personel alımı başvuruları başladı. Başvurular 28 Ekim 2016 tarihine kadar devam edecek. İşte başvuru şartları..

EGM KPSS 50 Puan İle Personel Alımı Başvuruları Başladı
Emniyet Genel Müdürlüğü 10 EKim 2016 tarihinde bir duyuru yapmıştı. Yapılan duyuruda bünyesindeki personel ihtiyacını gidermek amaçlı Sözleşmeli olarak Personel alacak. Alımı yapılacak personellerden, 2016 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 50 puan şartı aranacak. Emniyet Genel Müdürlüğü Sözleşmeli statüde Yazılım Bilgisayar Mühendisliği kadrosunda 9 kişi alacak. Ayrıca adayların kadroya girebilmeleri için Kamu Personeli Seçme Sınavı dışında Yazılı ve Sözlü olarak iki aşamadan oluşan bir Giriş sınavı uygulanacak. Sınav Ankara'da yapılacaktır.  Emniyet Genel Müdürlüğü Giriş sınavına başvuruda bulunmak isteyen adaylar en geö 28 Ekim 2016 Cuma gününe kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvuru için aranan şartlar şöledir;

GENEL ŞARTLAR:
  • T.C vatandaşı olan adaylar,
  • Herhangi bir suçu olmayan adaylar,
  • 18 yaşını tamamlamış ve 35 yaşını doldurmamış olan adaylar,
  • Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak, (Yapılacak sınavlar sonucu başarılı olan ve Emniyet Teşkilatına atanmaya hak kazanan adaylardan istenilecek)
  • Sağlık Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşıyan adaylar,
  • Yapılacak güvenlik soruşturmasında ve arşiv soruşturmasında olumlu sonuçlar verecek olan adaylar,
  • Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar ve Enformatik Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Bilgisayar Bilimi ve Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği Lisans programlarından ya da bu bölümlere denkliği Yüksek Öğretim Kurumunca kabul edilmiş yurtdışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olmak.
  • 2016 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 50 puan almış olan adaylar,
BAŞVURULAR:

Başvuruda bulunacak olan adaylar, 24 Ekim 2016 tarihi ile 28 Ekim 2016 tarihleri arasında başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular, Bulunduğunuz ilin İl Emniyet genel Müdürlüğü Şubesine Şahsen yapılması Gerekmektedir. Daha fazla bilgi almak için ilanın tam metnini incelemek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Necla
Necla - 4 yıl Önce

Önlisanslar başvurabiliyor mu?

Necla
Necla - 4 yıl Önce

Önlisanslar başvurabiliyor mu?