Dışişleri Bakanlığı En Az Lise Mezunu Sözleşmeli Memur Personel Alımı Yapıyor

Dışişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan ve Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile kamuoyuna duyurulan bildiri de kurumun sözleşmeli memur personel alımı yaptığı öğrenildi.

Dışişleri Bakanlığı En Az Lise Mezunu Sözleşmeli Memur Personel Alımı Yapıyor
Dışişleri Bakanlığı her sene kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere personel alımı gerçekleştirmekte olup yine kendi bünyelerine bağlı başkonsolosluklar için de sözleşmeli memur personel alımları gerçekleştirilmektedir. Alım ilanları Dışişleri Bakanlığı tarafından hazırlanmakta ve Devlet Personel Başkanlığı tarafından kamuoyuna duyurulmaktadır.

Dışişleri Bakanlığının hazırladığı ve Devlet Personel Başkanlığının kamuoyuna duyurduğu bildiri ile kurumun Brüksel Başkonsolosluğu için sözleşmeli memur personel alımı yapılacağı öğrenildi.

Kimler Başvuru Yapabilir

Dışişleri Bakanlığının hazırladığı ve Devlet Personel Başkanlığının kamuoyuna duyurduğu bildiri ile kurumun Brüksel Başkonsolosluğu için sözleşmeli memur personel alımı yapılacağı belirtildi. Peki kimler başvuru yapabilecek.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
2Sınav tarihi itibariyle 41 yaşından gün almamış olmak,
En az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak,
Kamu haklarından yoksun bulunmamak,
Ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veya affa uğramış olsalar dahi zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak,
Erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak,
Her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek (Sağlık Kurulu Raporu sınavı kazanan adaydan istenecektir),
Çok iyi derecede Fransızca ve Türkçe bilmek. (Ayrıca iyi derecede Flamanca bilmek tercih nedenidir).
Bilgisayar ve daktilo kullanabilmek.

Yukarıda belirtilmiş olan şartlar Dışişleri Bakanlığı Brüksel Başkonsolosluğu tarafından aranmaktadır. Adayların 22 Şubat 2017 ile 8 Mart 2017 tarihinde müracaatlarını Brüksel Başkonsolosluğuna şahsen ya da posta yolu ile başvuru yapması gerekmektedir. 

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE