DİB ( Diyanet İşleri Başkanlığı ) Ek Yerleştirme İle 463 Sözleşmeli Personel Alım İlanı Yayımladı!

Diyanet İşleri Başkanlığı yayımladığı ilana göre bünyesindeki personel eksikliğini gidermek için farklı pozisyonlarda sözleşmeli personel alımı yapacağını ilan etti. Buna göre adaylardan aranan şartlar ve başvuru bilgileri haberimizde yer almaktadır.

DİB ( Diyanet İşleri Başkanlığı ) Ek Yerleştirme İle 463 Sözleşmeli Personel Alım İlanı Yayımladı!

Diyanet İşleri Başkanlığı ( DİB ) resmi internet sitesinde yayımlamış olduğu ilana göre bünyesindeki personel eksikliğini gidermek için ilan yayımladı. Yayımlanan duyuruya göre 2018 Yılı Sözleimeli Personel alanında 4/B sözleşmeli Kuran Kursu Öğrencisi, İmam Hatip ve Müezzim Kayyım alımı Ek Yerleştirme işlemleri duyurusu yaptı.

Yapılan duyuruya göre Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesine istihdam edilmek üzere İlgili pozisyonlar için sınava katılarak 70 ve üzeri puan aldıkları halde tercih hakkı elde edemeyen adaylar için Taşra tEşkilarında çeşitli nedenlerle boş bulunan kontenjanlara yek yerleştirme yapılacak.

Buna göre adaylar tercih işlemlerini 15 Ekim 2018 tarihi ile 19 Ekim 2018 tarihleri arasında en geç saat 23:59 a kadar Diyanet İşleri Başkanlığı resmi internet sitesi olan https://dibbys.diyanet.gov.tr/IKYS/Sinav/KurumDisi/ adresi üzerinden yapacaklardır. Tercihlere yerleştirme işlemler,, sözlü sınav başarı puanı en yüksek olandan başlamak üzere yapılacaktır.

Buna göre Diyanet İşleri Başkanlığı Kuran Kursu Öğrencisi pozisyonunda ve farklı Mezuniyet Durumuna göre 160 kişi, Müzettim kayyım kontenjanı için 33 kişi ve İmam Hatip kontenjanında 270 kişi olmak üzere toplamda 463 Sözleşmeli olarak personel alacak. Ek yerleştirme işlemleri Ekim ayı içerisind eyapılacak ve adayların yerleştirme sonuçları 24 Ekim 2018 tarihinde https://dibbys.diyanet.gov.tr/IKYS/Sinav/KurumDisi/ adresi üzerinden ilan edilecektir.

KURAN KURSU ÖĞRENCİSİ KONTENJANI:

İMAM HATİP KONTENJANI:

MÜEZZİM KAYYIM KONTENJANI:

TERCİH İŞLEMLERİ:

Adaylar Tercihlerini 15.10.2018 tarihinden itibaren 19.10.2018 tarihi saat 23.55’e kadar https://dibbys.diyanet.gov.tr/IKYS/Sinav/KurumDisi/ isimli web portalı üzerinden yapacaklardır.

Yayımlanan duyuruya ulaşmak için Buraya Tıklayınız

Tercih İşlemi Yapmak İçin Buraya Tıklayınız.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ender
Ender - 2 yıl Önce

Yetmez her kurumu doldurun imamla sonraki adım imamlar askere gitmez olsun ondan sonra biz niye üretmiyoruz niye kültür sanat yok diyek durak

Ender
Ender - 2 yıl Önce

Her yeri imamla doldurun sonra bunlar başınıza çorap örsünde görün caiz değildir diye

Misafir
Misafir - 2 yıl Önce

Niye öğretmen alınmıyor her yere imam

nizami düzen
nizami düzen @Misafir - 2 yıl Önce

hadi ordan öğretmen imamın on katı

Kamuran
Kamuran - 2 yıl Önce

Bir sürü lise üniversiteli gençler işsiz geziyor üretim yok sürekli imam alımı cami yapımı

Celal
Celal - 2 yıl Önce

Arkadaşlar ben ortaöğretim artı hafızlık sözlü sınavda 70.3 almıştım 71.3 de kapanmıştı acaba bana sıra gelirmi

Saliha findik
Saliha findik - 2 yıl Önce

Sinav islemlerinde Skype alimlar icon buton konulmamis

Aday
Aday - 2 yıl Önce

Arkadaşlar 70 ve üzeri alan herkez tercih yaptimı yoksa sadece alım sayısı kadarmı tercih yapıldı bu konuda bilgisi olan lütfen yazsın