Danıştay Başkanlığı Sözleşmeli Personel Alım İlanı

Danıştay Başkanlığı yapmış olduğu duyurusuna göre bünyesindeki personel eksikliğini için sözleşmeli olarak farklı kadrolarda personel alımı yapacağını belirtti.

Danıştay Başkanlığı Sözleşmeli Personel Alım İlanı

Danıştay Başkanlığı personel alımı yapacak. Danıştay Başkanlığı bünyesindeki personel eksikliği için farklı kadrolarda sözleşmeli olarak personel alımı yapacağını belirtti. Danıştay Başkanlığı bünyesine alım yapacağı kadrolar için adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavı arayacaktır. Buna göre Danıştay Başkanlığı bünyesine, 1 Kişi Yazılım geliştirme ve İnternet-İntranet sitelerinin tasarım ve idamesinde çalışacak mühendis, 1 kişi Sistem Yönetimi Biriminde çalışacak mühendis ve 1 kişi Network Yönetimi Biriminde çalışacak mühendis olmak üzere toplamda 3 Sözleşmeli personel alımı yapılacak.

Danıştay Başkanlığı alım yapacağı kadrolar için adayları sınava tabii tutacaktır. Sınav uygulamalı ve sözlü olarak iki aşamadan gerçekleşecektir. Başvurusunu yapmış adaylar Danıştay Başkanlığı tarafından yapılacak duyuruya göre sınava katılabileceklerdir.

ADAYLARDAN HANGİ ŞARTLAR ARANACAK?

Danıştay Başkanlığı alım yapacağı kadrolar için adaylardan, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, Mühendislik fakültelerinin; elektronik, elektrik–elektronik, elektronik ve haberleşme, bilgisayar, bilişim sistemleri, yazılım, bilgisayar bilimleri mühendisliği bölümlerinin birinden mezun olmak, 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından B grubu puan durumuna göre KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak, Yapılacak arşiv soruşturması sonucunda olumlu sonuç almak ve 2017 yılının son günü itibari ile 35 yaşını doldurmamış olmak şartları aranacaktır.

BAŞVURULAR:

Başvuru yapacak adaylar, 13 Kasım 2017 tarihi ile saat 09:00 da başvurularına başlayacak ve en geç 17 kasım 2017 tarihine kadar saat 17:00 a kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Buna göre başvurular Danıştay Başkanlığının internet sitesi olan //www.danistay.gov.tr ‘den temin edilecek başvuru formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurduktan sonra imzalı ve fotoğraflı olarak aşağıda belirtilen belgelerle birlikte şahsen Danıştay Başkanlığı Üniversiteler Mah. Dumlupınar Bulvarı No: 149 (Eskişehir yolu 10. Km.) Çankaya/ANKARA adresine başvurabileceklerdir. İlanın Tam Metnini incelemek isteyen adaylar Buraya Tıklayarak inceleyebilirler.

YORUM EKLE