Ceza ve Tevkifevleri Büro Personeli Alımı 2016

Ceza ve Tevkifevleri personel alımı yapıyor. Ceza ve Tevkifevleri bünyesinin personel ihtiyacını karşılamak üzere büro personeli alımı yapacak.

Ceza ve Tevkifevleri Büro Personeli Alımı 2016
Ceza ve Tevkifevleri yapmış olduğu duyurusuna göre bünyesindeki çalışan personel ihtiyacını karşılamak amaçlı toplamda 201 kişilik bir kadro ile Büro personeli alımı yapacak. adayların başvuruda bulunbilmesi için Lisans Mezunları için KPSS 2016, Önlisans ve Ortaöğretim mezunları için ise KPSS 2014 puanlarından en az 70 puan aranacaktır. Ayrıca adayların en az lise mezunu olmaları gerekmektedir. 

Büro Personeli Adaylarından Hangi Şartlar Aranacak ?
 • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olan adaylar,
 • Kamu haklarından mahrum bulunmayan adaylar,
 • Yapılacak Güvenlik Soruşturmasından olmulu sonuç verecek olan adaylar,
 • Herhangi bir ceza hükümlülüğü olmayan adaylar,
 • Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
 • 18 yaşını doldurmuş olan adaylar,
 • Adalet Bakanlığı Memur, Sınav-Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 6-18/c maddesinde bulunan şartları taşıdığını Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü Devlet hastanelerinden alacakları sağlık kurulu raporu ile belgelemek,
 • Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 70 puan almış olan adaylar,
 • 35 Yaşını bitirmemiş olan adaylar,
 • Fakülte veya yüksek okulların bilgisayar bölümü, adalet yüksekokulu, meslek yüksekokullarının adalet bölümü, adalet ön lisans programı, adalet meslek lisesi veya diğer lise ve dengi okulların ticaret veya bilgisayar bölümlerinden mezun olmak, (Bu maddede sayılan öğretim kurumlarından mezun olanlardan daktilo veya bilgisayar sertifikası istenmeyecektir.)
 • Yukarıda sayılanlar dışında, en az lise veya dengi okul mezunu olup, daktilo ya da bilgisayar dersini başarıyla tamamladığını belgelemek veya en son başvuru tarihi itibariyle Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı veya kamu kurum ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verilen daktilo ya da bilgisayar sertifikasına sahip olmak. (Örgün eğitim yoluyla verilen bilgisayar ya da daktilografi dersini başarıyla tamamladığını resmi olarak belgeleyenlerden daktilo veya bilgisayar sertifikası istenmeyecektir.)
 • Uygulama sınavından en az bir hafta önce Bakanlık internet sitesinde ilan edilecek yazılı metinler arasından, sınav sırasında her bir grup için komisyon tarafından çekilecek kura sonucu belirlenen ve adaylara yazılı olarak verilen bir metinden daktilo veya bilgisayar ile üç dakikada yanlışsız en az doksan kelime yazmak, (Bu şartın varlığı ilgili adalet komisyonlarınca yapılacak uygulama ile tespit edilecek olup, vuruş hesabı yapılmadan üç dakikada yanlışsız olarak en az doksan kelime yazamayan adaylar sözlü sınava alınmayacaklardır.)
 • Adayların uygulama sınavında yanlışsız olarak en az doksan kelime yazıp yazmadıkları tespit edilirken; verilen metne sadık kalınıp kalınmadığına, yanlış yazılan kelime sayısı ile yazı içerisindeki kelime ve cümle tekrarları nedeniyle metnin anlam bütünlüğünün bozulup bozulmadığına dikkat edilecektir. Bu işlem yapılırken yanlış yazılan kelime sayısının toplam yazılan kelime sayısına oranının yüzde kırktan fazla olması halinde yazılan metnin anlam bütünlüğü şartını taşımadığı kabul edilecektir.
BAŞVURULAR:

Başvuruda bulunacak olan adaylar, 19 Eylül 2016 tarihi ile 27 Eylül 2016 tarihleri arasında mesai saati bitimine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular, apılacak olan sözlü sınav ve uygulamalı sınava, adalet komisyonu başkanlıklarından veya Bakanlık internet sitesinden temin edecekleri EK-1 başvuru formunu doldurup, öğrenim belgesi ve sınav sonuç belgesinin aslı veya bilgisayar çıktısı yada komisyon başkanlığınca onaylı örneği ile birlikte en son başvuru günü mesai bitimine kadar ilgili adalet komisyonu başkanlığına veya mahalli Cumhuriyet başsavcılıklarına başvuracaklardır. Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanlığı ya da mahalli Cumhuriyet Başsavcılığı aracı kılınmaksızın doğrudan posta veya kargo ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.
İlanın Tam Metni İçin Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2016, 05:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
Songül Poyraz
Songül Poyraz - 5 yıl Önce

Ben herşeyi biliyorum bırakında bizde girelim bilgim çok fazla ama yaşım şartın üstünde bende kurumda çalışmak istiyorum bir iş bulamadım nereye gitsem torpil istiyorlar benim torpilim sadece Allahım

üniversiteli
üniversiteli - 5 yıl Önce

Bende başvurmak istiyorum.Ama yaşım 37.Bu 35 yaş sınırını kaldırdılar.Sürekli yaştan dolayı mağdur oluyorum.

üniversiteli
üniversiteli - 5 yıl Önce

Bende başvurmak istiyorum.Ama yaşım 37.Bu 35 yaş sınırını kaldırsınlar.Sürekli yaştan dolayı mağdur oluyorum.

Özge
Özge - 5 yıl Önce

Bende 21 yaşındayım bilgisayar mezunuyum ama sözlü mülakatta geçebilcegimi sanmkyorum