Artvin Çoruh Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımında KPSS Güncellemesi Yapıldı!

Artvin Çoruh Üniversitesi geçtiğimiz gün yayımladığı ilan için düzenleme yapıldı. 2 Sözleşmeli personel alınacak. Peki değişiklik nedir?

Artvin Çoruh Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımında KPSS Güncellemesi Yapıldı!

Artvin Çoruh Üniversitesi resmi gazete'de yayımladıpı ilan ile personel alımı duyurusunda değişiklik yaptığını belirtti. Geçtiğimiz günlerde yayımlanan ilana göre Artvin Çoruh Üniversitesi bünyesine 2 kişilik kadro ile sözleşmeli olarak büro personeli alacak. Ancak 20 Şubat 2020 tarihinde yayımladığı ilana göre düzeltme yaptığını belirtti.

KPSS ŞARTI GÜNCELLENDİ!

Artvin Çoruh Üniversitesi rektörlüğünden gelmiş olan ilana göre, "11/02/2020 tarih ve 31036 sayılı Resmi Gazete’de aslına uygun olarak yayımlanan Üniversitemiz 4/B Sözleşmeli Büro Personeli Alım ilanında yer alan “Aranılan Nitelikler” ile “Genel ve Özel Şartlar” kısmının 7. Maddesinin (E) bendi aşağıdaki şekilde yeniden düzenlenmiştir." şeklinde bir duyuruda bulundu.

Üniversite bünyesine 2 kişilik kadro ile KPSSp3 puan türünden lisans mezunu adaylardan ktisat, İşletme veya Muhasebe Lisans programlarının herhangi birinden mezun olmak şartı arayacak.

İlandaki 7. madde ise KPSS detayını yansıttı. Bu kapsamda adaylardan Başvuran adaylarda 2018 KPSS Lisans sınavından 70 ve üzeri P3 puanı alanlar değerlendirmeye alınacaktır.

DİĞER BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

1 - Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

2 - Bu Kanunun 40. maddesindeki yaş şartlarını taşımak,

3 - Bu Kanunun 41. maddesindeki öğrenim şartlarını taşımak,

4 - Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

5 - Türk Ceza Kanununun 53. maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak,

6 - Erkek adaylar için askerliğini yapmış olmak veya ilgili olmamak.

şartları aranıyor.

İLANIN TAM METNİ BURADA

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2020, 09:39
YORUM EKLE