Adalet Bakanlığı Bin 560 Sözleşmeli Zabıt Katibi Alacak

Adalet Bakanlığı kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere toplam 1.560 sözleşmeli zabıt katibi alımı yapacak. Son başvuru 5 Eylül 2016 olarak duyuruldu.

Adalet Bakanlığı Bin 560 Sözleşmeli Zabıt Katibi Alacak
Adalet Bakanlığı yayınladığı bildiriler ile binlerce memur ve personel alımı yapmaya devam ediyor. Buna göre ilanlar Adalet Bakanlığının resmi internet sitesinde paylaşıldığı gibi aynı zamanda ilanlar Türkiye Cumhuriyeti Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile kamuoyuna duyurulmaktadır. Geçtiğimiz haftalarda yayınlanan bildiriler ile Adalet Bakanlığı bin 560 sözleşmeli zabıt katibi alımı yapacağını duyurmuştu. Şu anda başvurular devam etmekte olup son başvuru tarihi 5 Eylül 2016 olarak bilinmektedir.

Başvurular Sona Eriyor

Adalet Bakanlığı bünyesinde istihdam etmek ve zabıt katibi olmak isteyen adayların hızlı davranması gerekmektedir. Aksi takdirde başvurular için gün dolacak. Çünkü belirtilen ilanda son tarih 5 Eylül 2016 olarak belirtilmiştir. Adayların bir an önce başvuru yapması bekleniyor. bin 560 sözleşmeli zabıt katibi alımlarının tamamlanması ile ilerleyen aylarda bin 500 zabıt katibi alımının daha yapılması beklenmektedir. Çünkü aylar öncesinde 3 bin alımın yapılacağı duyurulmuştu.

Kimler Başvurabilir

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak
Üniversitelerin adalet meslek yüksekokulları, meslek yüksekokullarının adalet bölümü, adalet önlisans programı, adalet meslek lisesi veya diğer lise dengi okullarından mezun olmak
(NOT: Yukarıda ki bölümler hariç lise mezunu adayların başvuru yapabilmesi için bilgisayar eğitimi aldığını kanıtlaması gerekmektedir)

Yukarıda belirtilmiş olan niteliklere sahip olan adaylar aşağıda verilen resmi bildiriyi inceleyerek gerekli yerlerden başvurularını yapabilir. Adayların 5 Eylül 2016 tarihine kadar başvuru yapması gerekmektedir. Aksi takdirde başvuru süreleri dolacaktır.

Resmi Bildiri İçin Tıklayınız
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa
Mustafa - 5 yıl Önce

Lise mevzunuyum 32 yaşındayım şoförlük için başvurmak istiyorum