Adalet Bakanlığı 90 Sözleşmeli Mübaşir Alımı Yapıyor! En Az Lise Mezunu

Adalet Bakanlığı yapmış olduğu duyurusu ile bünyesindeki memur personel eksikliği için Mübaşir kadrosunda 90 kişi alacak. İşte ilanın detayları.

Adalet Bakanlığı 90 Sözleşmeli Mübaşir Alımı Yapıyor! En Az Lise Mezunu

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yapılan duyuruya göre, Adalet Bakanlığı bünyesinde bulunan memur personel eksikliği için Mübaşir kadrosunda adli yargıda görev yapmak üzere 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlara göre 90 kişilik boş kadro ile Sözleşmeli olarak Mübaşir alımı gerçekleştirecek. Alımlar Ankara, İstanbul ve İzmir illerinde yapılacaktır. Buna göre, Adalet Bakanlığı Ankara'da 40, İstanbul'da 40 ve İzmir'de 10 mübaşir alımı gerçekleştirecek. Adaylar başvuru yapabilmeleri için 2016 yılı KPSS den en az 70 puan almış olmaları ve en az lise mezunu olmaları gerekmektedir.

ADAYLARDAN ARANAN GENEL NİTELİKLER:

Adalet Bakanlığı Mübaşir alım ilanına başvuruda bulunacak olan adaylardan, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık problemi olmamak, yapılacak arşiv araştırması ve güvenlik soruşturmasından olumlu sonuç almak, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşıyor olmak, Adalet Bakanlığı tarafından yapılacak olan sınav yılının ocak ayı itibari ile 35 yaşını doldurmamış olmak, en az lise mezunu veya dengi okul mezunu olmak ve 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından lise mezunları için KPSSP94, Önlisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartları aranacaktır.

BAŞVURULAR:

Adaylar tüm şartları taşımaları durumunda başvurularını en geç 05 Eylül 2017 tarihine kadar gerçekleştirmek zorundadırlar. Başvurular, Ankara, İstanbul ve İzmir adalet komisyonları başkanlıklarına veya buralara gönderilmek üzere mahalli Cumhuriyet başsavcılıklarına yapılması gerekmektedir. Mahalli Cumhuriyet Başsavcılığa yapılan başvurularda masrafları başvuru yapandan alınmak sureti ile aynı gün acele posta servisi ile ilgisine göre Ankara, İstanbul ve İzmir adalet komisyonu başkanlığına gönderilecektir. Bunun dışında posta veya diğer iletişim yolları ile yapılan başvurular hiçbir şekilde kabul edilmeyecektir. Adaylar ilanın tam metninden sınav konularını ve sınav tarihleri bilgilerini inceleyebilirler. İlanın tam metni için aşağıda vermiş olduğumuz bağlantıyı kullanabilirsiniz.

https://goo.gl/jhu96r

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ruhi BELGE
Ruhi BELGE - 3 yıl Önce

işçi yok çalışma çalışan ekmek para maaşı.10.000.TL okudum