10 Kamu Kurumu ve Üniversite 261 Sözleşmeli Kamu Personeli Alıyor

Kamu kurumları veya kamu kuruluşları bünyelerindeki personel eksikliğini gidermek için farklı pozisyon ve niteliklerde yüzlerce personel alımı yapıyorlar. Buna göre alım yapacak 10 kamu kurumu ve kamu kuruluşundan sizlere bilgi vereceğiz. İşte detaylar.

10 Kamu Kurumu ve Üniversite 261 Sözleşmeli Kamu Personeli Alıyor

Devlet Personel Başkanlığı tarafından her geçen gün yeni bir ilan yayımlanıyor. Yayımlanan ilanlara göre 10 kamu Kurumu ve Üniversite bünyesine yüzlerce sözleşmeli personel alımı yapacak. Sizin derlediğimiz bu haberimizda sizlere sözleşmeli olarak kamuya personel alımı yapan kurumlar ve üniversiteler hakkında detaylı bilgi veriyor olacağız. İşin Olsa ekibi olarak hazırladığımız bu haberimizin devamında, Başvuru şartlarına, Başvuru bilgilerine ve alım yapacak kurumların ilgili ilanlarına ulaşabileceksiniz.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Sözleşmeli personel alım ilanına başvuru yapacak adaylar öncelikle belirtilen başvuru şartlarını taşımak zorundadırlar. Buna göre Adaylardan bazı özel ve genel nitelikler aranmaktadır. Adayların bu niteliklerin tamamını taşımaları durumunda Kurum tarafından yapılacak değerlendirme sonucuna göre ise kadro işlemleri yapılmaktadır.

Bu yönde adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesi kapsamında, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile bir bağlantısı olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Sağlık açısından görevini yerine getirmesine engel olabilecek bir durumu olmamak ve bunu Sağlık raporu ile belgelemek ve yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek şartları aranır.

Özel olarak ise, bazı kamu kurumları Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı aramaktadırar. Buna göre 2016, 2017 veya 2018 yıllarında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme SInavından Lise mezunları için KPSSp94, Lisans Mezunları için KPSSP3 ve Ön Lisans mezunları için KPSSP93 puan türünden puan almış olmaları gerekmektedir. Ayrı kurum tarafından ilan edilen pozisyona göre adaylardan pozisyonuna göre eğitim şartı da aranır. Bu bilgiler ilanların detaylarında alım yapılacak pozisyona göre belirtiliyor.

HANGİ KURUMLAR SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALACAK?

Bahsini geçirdiğimiz 10 Kamu Kurumu ve Üniversite toplamda 261 kişilik boş kadro ile personel alımı gerçekleştirecekler. Alım yapacak kamu kurumları Devlet Personel Başkanlığı tarafından duyurulmuş olup kurumlar aşağıdkai gibidir.

BAŞVURULAR:

Başvuru yapacak adaylar başvurularını kurumların belirttiği başvuru tarihleri aralığında yapmaları gereklidir. Buna göre başvurular, şahsen, elektronik ortamda ve posta yolu ile yapılmaktadır. 

İLANLARIN DETAYLARI:

Nüfuz ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü İlanı için Tıklayınız.

Devlet hava Meydanları İlanı için Tıklayınız.

Balıkesir Üniversitesi İlanı için Tıklayınız.

Türkiye Su Enstitüsü İlanı için Tıklayınız.

Bülent Ecevit üniversitesi İlanı için Tıklayınız.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi İlanı için Tıklayınız.

Astana Büyükelçiliği İlanı için Tıklayınız.

Selçuk Üniversitesi İlanı için Tıklayınız.

İstanbul Devlet Opera ve Balesi İlanı için Tıklayınız.

Kırıkkale Üniversitesi İlanı için Tıklayınız.

YORUM EKLE