10 Bin 827 Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımı Yapılabilir

İptal edilmiş saylan 10 Bin 827 kişilik kadro yeniden açıldı. Sözleşmeli sağlık personeli alımı yapılacak.

10 Bin 827 Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımı Yapılabilir
Sağlık Bakanlığı her sene kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere personel alımı yapmaya devam ediyor. Genel olarak alımlar kadrolu olarak yapılsa da yeni düzenlemeler ile Sağlık Bakanlığı da sözleşmeli personel alımı yapmaya başladı. Alınan sözleşmeli sağlık personelleri belirlenen süre boyunca sözleşmeli olarak istihdam ettikten sonra memur kadrosuna geçebilmektedir. Bundan önce ki dönemde 10 bin 827 kişi sözleşmeli sağlık personeli pozisyonunda istihdam etmekteydi. Çalışma süreleri ile bu sözleşmeli personellerin tamamı kadro aldı ve sözleşmeli kadrolar iptal edilmişti.

10.827 Kişilik Kadro Açıldı

Türkiye Büyük Millet Meclisine hükümet tarafından sevk edilen yasa tasarısına göre iptal edilen 10 bin 827 kişilik sözleşmeli sağlık personeli kadrosunun tekrar yürürlüğe getirilmesi istendi. Buna göre eğer yasa onaylanırsa;

İptal edilen 10 bin 827 kişilik sözleşmeli sağlık kadrosu tekrar açılacak ve on binden fazla personel alımı yapılacak. Türkiye Büyük Millet Meclisinde görüşmeler nasıl sonuçlanır bilinmiyor ancak alınacak olan personel sayısı oldukça iyi olduğu düşünüldüğünden dolayı sağlık mezunları çıkacak sonucu büyük bir merakla bekliyor. Eğer kadrolar açılırsa 10 bin 827 sözleşmeli sağlık personeli alınacak ve yapılan anlaşmaya göre bu personellerde belirli süre boyunca istihdam ettikten sonra kadro alabilecek. Kadro aldıktan sonra boşalan 10 bin 827 kişilik boş kontenjanın tekrar doldurulup doldurulmayacağı konusunda ise her hangi bir bilgi yok.
Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2016, 19:10

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Neşet
Neşet - 3 yıl Önce

E sınıfı ehliyetim var lise mezunuyum askerlik yaptim yaş ;28 ilgilenirseniz sevinirim ... Evli 3 çocuk babasıyım işsizim