Yozgat Bozok Üniversitesi En Az Lise Mezunu 25 Sağlık Personeli Alım İlanı

Yozgat Bozok Üniversitesi bünyesine sağlık personeli alımı için ilan yayımladı. Farklı alanlarda en az lise mezunu sözleşmeli personel alınacak. İşte şartlar.

Yozgat Bozok Üniversitesi En Az Lise Mezunu 25 Sağlık Personeli Alım İlanı

Yozgat Bozok Üniversitesi personel alımı yapacağını belirtti. 25 Kasım 2019 tarihi itibari ile yayımlanan ilana göre Yozgat Bozok Üniversitesi farklı pozisyonlarda ve niteliklerde olmak üzere 25 kişilik boş kadro ile sözleşmeli olarak personel alınacak. Bu kapsamda alımlar 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 4/B maddesine göre yapılacak.

KADRO DAĞILIMI NEDİR?

Yozgat Bozok Üniversitesi en az lise mezunu olan sağlık personeli alımı yapacak. Bu kapsamda lise mezunu Hemşire, Lisans mezunu Ebe, Ön Lisans mezunu Sağlık Teknikeri ve Lisans mezunu Diğer Sağlık Personeli alımı yapacağını belirtti.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,
  • 2018 yılı KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak. (Lise mezunları için KPSSP94, Önlisans mezunları için KPSSP93, Lisans mezunları için KPSSP3 puanı esas alınacaktır.),
  • Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan, emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak,
  • Başvurulacak unvanın aranılan niteliklerini sağlamak,
  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi gereğince “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.”

BAŞVURULAR:

Bozok Üniversitesi personel alımı başvurular ilanın yayım tarihi olan 25 Kasım 2019 tarihi ile başlamış olup en geç 15 gün içerisinde yani 09 Aralık 2019 tarhine kadar yapılması gerekmektedir. Başvurular, www.bozok.edu.tr adresinden temin edilecek başvuru formu eksiksiz doldurularak istenilen belgeler ile birlikte Yozgat Bozok Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı'na şahsen yapılacaktır.

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE