Yeni Sağlık Personeli Alım İlanı Geldi! Mersin Üniversitesi 28 Kişi Alacak!

Mersin Üniversitesi Bünyesindeki eksikliği karşılamak için farklı kadrolarda alım yapacağını bildirdi. Bu kapsamda kadro ve ilanın detayları şöyledir.

Yeni Sağlık Personeli Alım İlanı Geldi! Mersin Üniversitesi 28 Kişi Alacak!

Mersin Üniversitesi personel alım ilanı yayımladı. Resmi Gazete'de yayımlanmış olan ilana göre 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 4. maddesinin B fıkrasına göre sözleşmeli olarak Mersin Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesinde görevlendirmek üzere 28 kişilik boş kadro ile sağlık personeli alımı yapılacak. Bu yönde adaylardan bazı nitelikler talep edilmektedir.

HANGİ KADROLARDA ALIM YAPILACAK!

Mersin Üniversitesi giderlerini özel bütçeden karşılamak üzere 22 Hemşire, 3 Sağlık Teknikeri ve 3 Diğer Sağlık Personeli alımı yapılacak.

ADAYLARDAN ARANAN ŞARTLAR NEDİR?

Mersin Üniversitesi bünyesine alımını yapacağı kadrolar için genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesine göre, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç  alabilmek,Erkek adaylar için askerlğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak,

2018 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lisans mezunları için KPSSP3 ve Ön Lisans mezunları için KPSSP93 puan türünden puan almış olmak,

Nöbet usulü çalışmaya engel bir durumunun bulunmamas,

Daha önce çalıştığı kamu kurumu veya kamu kuruluşundan disiplin cezası ile ayrılmamış olmak gibi nitelikler aranacaktır.

BAŞVURULAR:

Başvuru yapacak adaylar başvurularına ilanın yayım tarihi itibari ile başlayabilir ve en geç 15 gün içerisinde başvurularını gerçekleştirmeleri gereklidir. Bu durumunda başvuru süreci 02 Nisan 2020 tarihinde başvurularına başlayacak olup en geç 17 Nisan 2020 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gereklidir.

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE