Üniversiteler 1223 Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor!

Ülkemizde bulunan bir çok Üniversite bünyelerine farklı pozisyonlarda personel alımı yapıyorlar. Buna göre üniversiteler toplamda 1223 sözleşmeli personel alımı yapılacak. Başvuru şartları ve alım yapılacak üniversiteler haberimizin devamında yer almaktadır.

Üniversiteler 1223 Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor!

Devlet Personel Başkanlığı devamlı olarak personel alım ilanları yayımlamaktadır. Ülkemizde hizmet veren bir çok üniversite hastaneleri bünyelerindeki personel eksikliğini gidermek için personel alımı yapmaktadırlar. buna göre Ülkemizde bulunan üniversiteler sözleşmeli personel alımı yapkamta ve adaylar bu ilanlara başvursunu gerçekleştirmektedirler. Söz konusu olan haberimizde sizlere alım ilanı hala aktif olan ve başvuruları devam eden üniversiteleri sıralayacağız. Buna göre Üniversiteler 1223 kişilik kadro ile 1223 personel alımı yapıyorlar. Adayların bu ilanlara başvuru yapabilmeleri için Üniversite tarafından belirtlen nitelikleri taşımaları gerekmektedirler.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Üniversiteler adaylardan bazı nitelikler aramakta ve bu nitelikler doğrultusunda başvurularını almaktadırlar. Buna göre adayların, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, 657 Sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak, ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından B Grubu puan durumuna göre, lise mezunları için KPSSP94, Önlisans meuznları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden puan almış olmak, Herhangi bir kurumda sözleşmeli olarak çalışmıyor olmak, Erkek adaylar için askerliği ile ilgisi bulunmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak gibi nitelikler aranmaktadır.

1223 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALINIYOR!

Farklı üniversiteler farklı pozisyonlar ile toplamda 1223 sözleşmeli personel alımı yapmaktadır.buna göre aşağıda alım yapacak üniversiteler ulaşabilirsiniz.

Uludağ Üniversitesi: Uludağ Üniversitesi bünyesinde toplamda 191 kişilik kadro ile sözleşmeli olarak personel alımı yapıyor. Buna göre, 149 Hemşire, 37 Sağlık teknikeri, 2 Psikolog, 2 Fizyoterapist ve 1 Diğer Sağlık Personeli pozisyonunda Dil ve Konuşma Terapisti olmak üzere toplamda 191 sözleşmeli personel alımı yapılacak. Adaylar başvurularını en geç 26 Nisan 2018 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Daha fazla bilgi için Buraya Tıklayınız.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi: Sağlık Bilimleri Üniversitesi bünyesine farklı pozisyonlarda toplamda 3 kişi alacak. Buna göre Sözleşmeli Bilişim personeli alınacak olup adaylar başvurularını 16 Nisan 2018 tarihi ile 01 Mayıs 2018 tarihleri arasında yapacaklardır. Detaylı bilgi için Buraya Tıklayınız.

Adnan Menderes Üniversitesi: Adnan Menderes Üniversitesi en az lise mezunu olan 70 kişilik kadro ile Sözleşmeli Hemşire alacak. Buna göre Fakülte veya Yüksekokulların Hemşirelik bölümü mezunu 60 hemşire ve Sağlık Meslek lisesi mezunu 10 Hemşire alınacaktır. Adaylar başvurularını en geç 30 Nisan 2018 tarihine kadar yapacaklardır. Detaylı bilgi için Buraya Tıklayınız.

Yıldız Teknik Üniversitesi: Yıldız Teknik Üniversitesi 10 kişilik boş kadrosu ile sözleşmeli olarak bilişim personeli alımı yapacağını belirtti. Bu sebeple adaylar KPSS ve YDS den puan almış olmaları gerekmekte olup yapılacak sıralamaya göre sınava tabii tutulacaklardır. Sınav için başvurular en geç 24 Nisan 2018 tarihine kadar yapılması şarttır. Daha fazla bilgi edinmek için Buraya Tıklayınız.

Bozok Üniversitesi: 2 Farklı ilan ile Bozok Üniversitesi bünyesine 177 sözleşmeli personel alımı yapacağını belirtti. İlk ilanında 75 Hemşire alacağını ve ikinci ilanında 102 farklı pozisyonlarda sözleşmeli personel alacağını belirtti. 75 Kişilik ilan için Buraya ve 102 kişilik ilan hakkında detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayınız.

Necmettin Erbakan Üniversitesi: Necmettin Erbakan Üniversitesi bünyesine 210 kişilik boş kadro ile sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek. Alımlar farklı pozisyonlara yapılacak olup başvuru yapacak adaylar mutlaka başvuru şartlarını taşımaları gerekmeketdir. Buna göre başvurular en geö 27 Nisan 2018 tarihine kadar yapılacaktır. Detaylı bilgi için Buraya Tıklayınız.

Gazi Üniversitesi: Gazi Üniversitesi toplamda 209 sözleşmeli personel alacak. Buna göre Lise, Önlisans ve Lisans mezunu adaylar başvuru yapabilecek ve adayların bu yönde Kamu Personeli Seçme Sınavından puan almış olmaları gerekmektedir. Adaylar başvurularını en geç 20 Nisan 2018 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. İlan hakkında detaylı bilgi için Buraya Tıklayınız.

İstanbul Üniversitesi: İstanbul Üniversitesi bünyesine toplamda 301 kişilik boş kadro ile Hemşire ve Diğer Sağlık Personeli alacak. Buna göre adayların başvuru yapabilmeleri için Kamu Personeli Seçme Sınavında en az 55 puan almış olmaları şarttır. Adaylar başvurularını en geç 18 Nisan 2018 tarihine kadar yapacak olup başvuru için detaylı bilgiye Buradan Ulaşabilirsiniz.

Bülent Ecevit Üniversitesi: Bülent Ecevit Üniversitesi geçtiğimiz günlerde yayımlamış olduğu ilanına göre bünyesine toplamda 52 kişilik kadro ile alım yapacağını belirtmişti. Detaylı bilgi için Buraya Tıklayınız.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Cevap verir misiniz?
Cevap verir misiniz? - 4 yıl Önce

Üniversitedeki sözleşmeli personel ne iş yapar?