Üniversite Hastanesine Mülakatsız Sağlık Personeli Alımı İlanı Yayımlandı!

Üniversite hastanesinde görevlendirmek üzere Lisans mezunu adaylar içerisinden Hemşire alımı ilanı yayımlandı. Mülakat yapılmayacak ve KPSS Taban puan şartı yok.

Üniversite Hastanesine Mülakatsız Sağlık Personeli Alımı İlanı Yayımlandı!

Resmi Gazetede 7 mayıs 2021 tarihi ile yayımlanmış olan ilana göre Karadeniz Teknik Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere ilan yayımladı. Yayımlanmış olan sözlşemeli personel alımı ilanına göre Karadeniz Teknik Üniversitesi 4 kişilik boş kadro ile Hemşire alımı yapılacak. Alımlar Üniversitenin Farabi Hastanesi Başhekimliği (Özel Bütçe), 657 Sayılı Kanunun 4/B maddesi ile yapılacak.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

Karadeniz Teknik Üniversitesi hemşire alımı için adaylardan 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler kapsamında alım yapılacak. 

Farabi Hastanesi Başhekimliğ 4 kişilik boş kadro ile Hemşire Alımı yapılacak olup adayların, Sağlık Yüksekokulu (Lisans) Hemşirelik Bölümü mezunu olmaları gerekmektedir. Ayrıca genel olarak ise,

- Başvuracak adaylar 657 sayılı kanunun 48.maddesinde belirtilen şartlara haiz bulunmalıdır.

- Türk Ceza Kanunu’nun 53. Maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile kasten işlenen bir suçtan dolayı 1 (bir) yıl veya daha fazla süre ile hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar. Milli Savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hile, iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.

- Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilişiği bulunmamak.

- Adaylar mezuniyetine göre; 2020 KPSS Lisans (B) grubu sınavına girmiş bulunmalıdır.

- Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmaları gerekmektedir.

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Üniversite hastaesinin Sağlık personeli alımı başvuruları ilanın yayım tarihi olan 7 Mayıs 2021 tarihi ile başlamış olup en geç 15 gün içerisinde 21 Mayıs 2021 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gereklidir. Bu kapsamda adaylar başvurularını sadece Online olarak, https://online.ktu.edu.tr adresinden yapılacaktır.

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE