Türkiye Taşkömürü Kurumu ( TTK ) Sözleşmeli 45 Kamu Personeli Alımı İlanı

Türkiye Taşkömürü Kurumu bünyesine farklı alanlarda Mühendis alımı yapacağını belirtti. TTK personel alımı kadroları ve şartları haberimizdedir.

Türkiye Taşkömürü Kurumu ( TTK ) Sözleşmeli 45 Kamu Personeli Alımı İlanı

Resmi Gazete'nin 07 Kasım 2019 tarihli yayımlanmış olan ilana göre Türkiye Taşkömürü Kurumu bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak üzere farklı alanlarda olmak üzere 45 kamu personeli alımı yapacağını ilan etti. 

TTK Taşra Teşkilatının Üretim ve Elektro. Mekanik İşletme Müdürlüklerinin Mekanize Kazı Projelerinde İstihdam Edilecek Sözleşmeli Mühendisler Hakkındaki Sınav ve Atama Yönetmeliği çerçevesinde, 399 sayılı KHK'ya tabi Sözleşmeli statüde Mühendis alımı yapılacak. Adayların başvuru şartlarını taşımaları dahilinde Yazılı ve Sözlü olarak iki aşamadan oluşan Giriş sınavı ile değerlendirme yapacak.

ALIM YAPILACAK POZİSYONLAR NEDİR?

Türkiye Taşkömürü Kurumu bünyesine alımını yapacağı 45 memur kadrosu için 399 Sayılı KHK'ya tabi Sözleşmeli olarak, 34 Maden Mühendisi, 6 Makine Mühendisi ve 5 Elektrik Mühendisi alımı yapacak. Ayrıca 2018 KPSSP3 puanı en yüksek olandan başlamak üzere atama yapılacak her bir pozisyon adedinin 10 (ON) katına kadar (son sıradaki adayla eşit puan alanlar dahil) sıralama yapılacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

TTK 45 kamu personeli aımı için adaylardan öncelikle 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 7 nci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak şartı aranacak. Eğitim olarak ise, Son başvuru tarihi itibariyle fakültelerin veya denkliği Yükseköğretim kurulunca onaylanmış yurt içi veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının Maden, Makine, Elektrik Mühendisliği bölümlerinden mezun olmaları gereklidir. KPSS şartı olarak ise, 2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı sonucunda KPSSP3 puan türünden en az 70 (Yetmiş) puan almış olmak şartları aranacaktır.

BAŞVURULAR BAŞLADI!

Türkiye Taşkömürü Kurumu 45 kamu personeli alımı için başvurular bugün ( 07 kasım 2019 ) itibari ile yani ilanın Resmi Gazete'de yayımlanması ile birlikte başladı.Adaylar başvurularını en geç 13 Aralık 2019 tarihine kadar saat 17:00 a kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular, aşağıdki istenen belgeler ile birlikte “Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğü Yayla Mahallesi Bağlık Caddesi İhsan Soyak Sokak No:2 ZONGULDAK / TÜRKİYE" adresinden veya Genel Müdürlüğümüz internet adresinden (//www.taskomuru.gov.tr) temin edecekleri “Başvuru Formu” nu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmaları gerekmektedir.

Adaylardan,

  • Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya onaylı örneği (eğitimini yurtdışında tamamlamış olanlar için diploma denklik belgesinin aslı veya onaylı örneği),
  • KPSS sonuç belgesinin bilgisayar çıktısı,
  • Özgeçmiş,
  • 3 adet vesikalık fotoğraf,
  • Başvuru Formu (Fotoğraflı ve imzalı),
  • Varsa Yabancı Dil Bilgisi Seviyesini gösteren belgeleri istenecektir.

İLANIN TAM METNİ BURADA

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2019, 10:22
YORUM EKLE