TSE 6 Sözleşmeli Personel Alımı İlanı 2023

Türk Standartları Enstitüsü sözleşmeli personel alımı ilanı yayımlandı. KPSS li veya KPSS siz Bilişim personeli alımı yapılacak.

TSE 6 Sözleşmeli Personel Alımı İlanı 2023

Türk Standartları Enstitüsü ( TSE ) Personel almı için ilan yayımladı. Az Önce resmi gazetede 9 Ocak 2023 tarihi ile yayımlanmış olan ilana göre TSE bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı alanlarda sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek. Alımlar TSE başkanlığı emrinde olmak üzere KPSS Puanı ile veya KPSS siz yapılacak. Peki Başvuru şartları nelerdir? Başvurular ne zaman yapılacak?

Hangi Kadrolarda Sözleşmeli Personel Alımı Yapılacak?

Türk Standartları Enstitüsü ( TSE ) 6 kişilik boş kadro ile,

  • 1 Mobil Uygulama Geliştirme Uzmanı,
  • 1 Kıdemli Sistem ve Ağ Güvenliği Uzmanı,
  • 1 .NET Yazılım Geliştirme Uzmanı,
  • 1 Java Yazılım Geliştirme Uzmanı,
  • 1 Veri Tabanı Uzmanı,
  • 1 Sistem Uzmanı,

kadrolarında sözleşmeli personel alımı yapılacak.

Sözleşmeli Bilişim Personeli Başvuru Şartları Nelerdir?

TSE Sözleşmeli Bililişim personeli alımı için genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesimdeki şartlar aranacak. Ayrıca Özel Olarak ise " Erkek adyaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, En az dört yıllık eğitim veren fakültelerin Bilgisayar Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği ve Endüstri bölümlerinin herhangi birinmden mezun olmak şartı aranacak.

KPSS Şartı Nedir?

Adaylardan başvuru için KPSS Şartı aranacak. Ayrıca Yabancı Dil Sınavı şartı da aranacaktır. Ayrıca kPSS Puanı olmayan adaylardan da başvuru alınacaktır.

KPSS Puanı ile yapılan başvurularda P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartı ile değerlendirmelerde %70 KPSS ve %30 YDS şartı aranacak. 

KPSS siz yapılan başvurularda ise adayların puanı 70 olarak elı alınacak olup değerlendirmelerde %70 KPSS ve YDS'de %0 olarak değerlendirme yapılacaktır.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

TSE sözleşmeli personel alımı başvuruları 15 gün sürecektir. Sadece İnternet üzerinden yapılacak başvurular geçerli sayılacaktır.

Başvuru Tarihleri: 11- 25 Ocak 2023

Başvuru Adresi: https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE