Trakya Üniversitesi 62 Sağlık Personeli Alımı Yapacak! Lise, Ön Lisans ve Lisans

Trakya Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 62 kişilik boş kadro ile personel alacak. Alımlar Sözleşmeli Sağlık kadrolarında yapılacak.

Trakya Üniversitesi 62 Sağlık Personeli Alımı Yapacak! Lise, Ön Lisans ve Lisans

Trakya Üniversitesi sözleşmeli personel alımı için ilan yayımladı. Yayımlanan ilana göre 62 kişilik boş kadro ile farklı alanlarda olmak üzere alım yapılacak. Buna göre Trakya Üniversitesi Sözleşmeli Sağlık Personeli alanında Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu personel alacak. Peki başvuru şartları nelerdir? Hangi kadrolarda personel alımı yapılacak? İşte detaylar.

Alım Yapılacak Kadrolar:

Trakya Üniversitesi bünyesine sözleşmeli personel kadrolarında 62 kişi alacak.

 • 52 Hemşire,
 • 1 Eczacı,
 • 6 Sağlık Teknikeri,
 • 1 Laborant,
 • 1 Röntgen Teknisyeni,
 • 1 Diğer Sağlık Personeli,

Kimler Başvuru Yapabilecek?

1- T.C. vatandaşı olup, 657 sayılı Kanun’un 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşımak.

2- Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

3- Adaylar hemen göreve başlatılacağı için göreve başlamasına engel bir durumunun olmaması (Sağlık Dahil).

4- Nöbet usulü ve vardiyalı çalışmaya engel hali bulunmamak.

5- Müracaat edilecek unvan için aranılan başvuru şartlarını taşıyor olmak.

6- Son 1 (bir) yıl içerisinde sözleşmeli personel olarak istihdam edilenlerden, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmemiş olması veya sözleşme dönemi içerisinde (belirlenen istisnalar hariç) sözleşmesini tek taraflı feshetmemiş olmak.

ECZACI pozisyonuna başvuracak adaylarda Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar uyarınca KPSS puan şartı aranmamaktadır. Birden fazla başvuru olması durumunda bu pozisyon için sınav yapılacak olup, tarih, saat ve yeri ayrıca belirtilecektir.

Özel Başvuru Şartları Nedir?

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Trakya Üniversitesi Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımı başvuruları ilanın resmi gazete yayım tarihi ile başlamış olup en geç 15 gün içerisinde yapılmış olması gereklidir. Bu kapsamda başvurular 5 haziran 2021 tarihi ile başlamış olup en geç 19 haziran 2021 tarihine kadar yapılacaktır.

İlana başvurular istenen belgeler ile yapılacak olup, İstenen belgeler şöyledir:

 • Kimlik Belgesi fotokopisi,
 • Diploma veya çıkış belgelerinin fotokopisi (e-Devlet üzerinden alınacak belgeler geçerlidir),
 • Başvurulan unvan için istenmiş ise sertifika, çalışma ve tecrübeye ilişkin belge (Sertifika Sağlık Bakanlığı Sertifikalı Eğitim Yönetmeliği uyarınca düzenlenmiş olmalıdır)
 • Lisans mezunları 2020 KPSSP3 puanını, Ön lisans mezunları 2020 KPSSP93 puanını, Ortaöğretim mezunları 2020 KPSSP94 puanını gösteren belge
 • 1 adet fotoğraf ile birlikte Trakya Üniversitesi Rektörlüğüne şahsen başvurmaları gerekmektedir. (Başvuru sırasında Beyan Formu doldurtulacağından posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.)

BAŞVURU KILAVUZU

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2021, 00:29
YORUM EKLE