Ticaret Bakanlığı 16 Sözleşmeli Personel Alımı Başladı! KPSS'li KPSS'siz

Ticaret Bakanlığı personel alımı başvuru süreci başladı. Sözleşmeli olarak farklı alanlarda Bilişim Personeli Alımı yapılacak. Şartlar nelerdir?

Ticaret Bakanlığı 16 Sözleşmeli Personel Alımı Başladı! KPSS'li KPSS'siz

Ticaret Bakanlığı personel alımı için başvuru süreci başladı. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre Bakanlık bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı alanlarda sözleşmeli personel alımı yapacağını bildirdi. Başvuru süreci başlamış olan ilan hakkında kadro dağılımı ve başvuru şartları hakkında bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.

16 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI BAŞLADI!

Ticaret Bakanlığına sözleşmeli personel alımı başvuruları 11 Ekim 2021 tarihi ile başlamış olup en geç 20 Ekim 2021 tarihine kadar başvuruların gerçekleştirilmiş olması gereklidir. Başvuruda bulunmak isteyen adaylar başvurularını kariyer kapısı üzerinden gerçekleştirecekler. Haberin devamında direk başvuru ekranına ulaşabileceksiniz.

HANGİ KADROLARDA PERSONEL ALINACAK?

  • 2 Kıdemli Bilgi Güvenliği Uzmanı,
  • 1 Kıdemki Fronted ( Önyüz ) Yazılım Geliştirme Uzmanı,
  • 1 Sistem Uzmanı,
  • 1 Kıdemli Lider Yazılık Geliştirme Uzmanı,
  • 1 Yazılım Geliştirme Uzmanı,
  • 1 Kıdemli Yazılım Geliştirme Uzmanı,
  • 1 Kıdemli Java Yazılım Geliştirme Uzmanı,
  • 1 Kıdemli Ağ Uzmanı,

KPSS'Lİ KPSS'SİZ PERSONEL ALINACAK!

Bakanlığa sözleşmeli personel alımı için adaylardan KPSS şartı aranacak. Ancak KPSS puanı olmayan adaylarda ilgili ilanlara başvuru yapabilecekler.Bu kapsamda 2020 veya 2021 yılında yapılmış olan KPSS'den Lisans seviyesinde P3 puan türünden en az 70 puan almış olmaları gereklidir. KPSS Puanı olmayan adaylarında puanı 70 olarak ele alınacak.

Ancak değerlendirmelerde %70 KPSS puanı ve %30 YDS puanı ele alınıyorken KPSS siz alımlarda YDS puanı %0 olarak ele alınacaktır.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

Bakanlığın personel alımları için genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Aynı zamanda Lisans seviyesinde 4 yıllık eğitim alan adaylar başvuru yapabilecek. Ayrıca alım kadroları için kadrosunun gerektirdiği niteliklere sahip olmak şartları aranacaktır.

BAŞVURU EKRANI

BAŞVURU KILAVUZU

YORUM EKLE