Tarım Bakanlığı 25 Sözleşmeli Personel Alımı İlanı 2023 - KPSS li KPSS siz

Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı yapacak. KPSS Puanı ile veya KPSS siz sözleşmeli personel alımı kontenjan bilgisi ve başvuru şartları haberimizde.

Tarım Bakanlığı 25 Sözleşmeli Personel Alımı İlanı 2023 - KPSS li KPSS siz

Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı ilanı yayımlandı. Bakanlık bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda istihdam edilmek üzere 25 Bilişim Personeli alımı gerçekleştirilecek. Bu kapsamda Bakanlık Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğüne olmak üzere sözleşmeli bilişim personeli alımı yapılacak. Alımlar 13 farklı kontenjanda yapılacak olup adaylar sadece tek 1 Pozisyona başvuru yapabileceklerdir.

Hangi Kadrolarda Sözleşmeli Personel Alımı Yapılacak?

- Yazılım Mimarı 1 Kişi,

- Yazılım Uzmanı 4 Kişi,

- Yazılım Uzmanı 6 Kişi,

- CBS Yazılım Mimarı 1 Kişi,

- CBS Yazılım Uzmanı 2 Kişi,

- Mobil Yazılım Uzmanı 1 Kişi,

- Ağ Uzmanı 3 Kişi,

- Veri Tabanı Uzmanı 1 Kişi,

- Veri Tabanı Uzmanı 1 Kişi,

- Sistem Uzmanı 2 Kişi,

- Sistem Uzmanı 1 Kişi,

- Bilgi Güvenliği Uzmanı 1 Kişi,

- Bilgi Güvenliği Uzmanı 1 Kişi,

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Bilişim Personeli alımında adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" gibi şartlar aranacak.

Ayrıca Özel olarak ise, dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden mezun olmuş olmak gereklidir.

KPSS Detayı Nedir?

Bakanlık sözleşmeli personel alımı için KPSS şartı aranacak. Ancak KPSS puanı olmayan adaylarda başvuru yapabilecek. Buna göre 2022 veya 2021 yıllarında yapılan KPSS'den P3 puan türünden en az 70 puan veya üzeri puan almış olmak gereklidir. 

KPSS puanı olmayan adayların ise puanı 70 olarak ele alınacak ancak değerlendirmelerde YDS puanı 0 olarak ele alınacak.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Tarım ve Orman Bakanlığı sözleşmeli personel alımı için başvuru süreci 17 Nisan 2023. tarihi ile başlamış olup en geç 8 Mayıs 2023 tarihine kadar başvuru alınmış olması gerekmektedir. Başvurular sadece Elektronik ortamda olmak üzere Kariyer adresi üzerinden alınacaktır.

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ozge Oger
Ozge Oger - 8 ay Önce

Bu ne ya yaş ve kpss şartları çok aptalca