Tarım Bakanlığı 122 Kamu Personeli Alımı Şehre Göre Kadro Dağılımı ve Özel Şartlar Nedir?

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yayımlanan ilana göre Lise ve Lisans Mezunu adaylar arasından kamu personeli alımı yapılacak. İşte şartlar ve kadro dağılımı.

Tarım Bakanlığı 122 Kamu Personeli Alımı Şehre Göre Kadro Dağılımı ve Özel Şartlar Nedir?

Resmi Gazete'de yayımlanmış olan ilana göre Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak üzere farklı kadrolarda ve niteliklerde 122 kişilik boşluk ile sözleşmeli olarak personel alımı yapacak. Söz konusu ilana göre en az lise mezunu olan adaylar arasından alım yapılacak olup İşin Olsa ekibi olarak detayları sizlerle paylaşıyoruz.

2020 YILI SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM İLANI

taşra birimlerinde 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4. Maddesinin (B) fıkrasına göre istihdam edilmek üzere 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Kararnameye ekli 28.06.2007 tarihli ve 26566 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslar’da yer alan ek 2’inci maddenin (b) fıkrası gereğince “Yazılı ve/veya sözlü sınav yapılmaksızın, KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle” Mühendis, Avukat ve Şoför kadrolarında Sözleşmeli 122 personel alımı yapacak.

MEZUNİYETE GÖRE KADRO DAĞILIMI NEDİR?

Mühendis: Mühendis kadrosu için lisan mezunu alım yapılacak. Alım dalları ise, 4 Bilgisayar Mühendisi, 3 Makine Mühendisi, 6 İnşaat Mühendisi ve 2 Yazılım Mühendisi alınacak.

Avukat: Avukat kadrosu için de lisans mezunları içerisinden 27 Kişi Alınacak.

Destek Personeli ( Şoför ) : Lise mezunu adaylar içerisinden alım yapılacak olup en yüksek alım sayısına sahiptir. Bu yönde Şoför kadrosunda 80 kişi alınacak.

TÜRKYE GENELİ İLE GÖRE DAĞILIM:

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

1 - 657 Sayılı Kanun’un 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,

2 - 657 sayılı Kanun’un 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre sözleşmeli personel statüsünde çalışmakta iken; hizmet sözleşmeleri sona erenler veya Ek-1’de yer alan sözleşmeli personel pozisyonlarına yerleştirilmek üzere başvuruda bulunanlar hakkında 657 sayılı Kanun’un 4 üncü maddesinin (B) fıkrasında ve 6.6.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 1 inci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkralarında yer alan hükümlerin uygulanacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Bu pozisyonlara yerleşenlerden, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 1 inci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkralarında belirtilen istisnalar kapsamına girmeyenlerin atamaları yapılmayacaktır.

3 - Belirtilen nitelikleri taşımayan ve belgeleyemeyenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir. Ayrıca, herhangi bir tarihte ibraz ettiği belgenin sahte/geçersiz olduğu, gerçeğe aykırı belge düzenlediği anlaşılanların “Sözleşme imzalanarak göreve başlatılmış olsalar bile” sözleşmeleri feshedilerek haklarında yasal işlem yapılacaktır ve idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.

ÖZEL BAŞVURU ŞARTLARI:

1 - 2018 yılı KPSS (B) grubu olmak üzere KPSSP3 VE KPSSP94 puan türünden en az 60 puan almış olmak,

2 - Son müracaat tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olmak,

3 - Ortaöğretim kurumlarının herhangi bir alanından mezun olanlardan Destek Personeli (Şoför) pozisyonuna başvuranlar için;

- C sınıfı ehliyete sahip olmak,

- Cinsiyeti Erkek olmak,

4 - Avukat pozisyonuna başvuranlar için; -Avukatlık ruhsatnamesine sahip olmak,

BAŞVURULAR:

Adaylar 01/06/2020 - 12/06/2020 tarihleri arasında //isealim.ogm.gov.tr adresindeki sistemden e-devlet şifreleri ile başvuru yapacaklardır. Başvuru işlemleri 12/06/2020 gecesi saat 23:59’da sona erecektir. Bu süre kesinlikle uzatılmayacaktır. Şahsen, posta, dilekçe veya diğer şekilde yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

İLANIN TAM METNİ

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2020, 07:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gs bornova
Gs bornova - 2 yıl Önce

Dış ticaret okuyanlar aç mı kalsın.üniversitede öğrendiklerimizi unuttuk artık ilanlar gelsin