Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Bin 500 Personel Alımı Yapılacak Mı?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde bulunan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün bin 500 personel alımı yapabileceği açıklanmıştı. Peki alımlar ne durumda?

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Bin 500 Personel Alımı Yapılacak Mı?
Her sene kamuya on binlerce sözleşmeli ve kadrolu memur alımları yapılmaktadır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı da her sene boş bulunan kadrolar için personel alım ilanları yayımlamakta ve ÖSYM'nin resmi internet sitesi aracılığı ile yapılan merkezi yerleştirme atamalarında da kontenjan ayırmaktadır.

Geçtiğimiz sene Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı yaptığı açıklamasında Tapu ve Kadastronun bin 500 personel alımı yapabileceğini açıklamıştı. Alınacak olan personellerin maaşlarının döner sermayeden karşılanacağı ifade edilmiş ve adayların Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü bünyesinde sözleşmeli statüsünde çalışacağı belirtilmişti. Bu açıklamanın üzerinden uzun bir zaman geçti peki alımlarda son durum nedir? Bin 500 personel alınacak mı? Yoksa alımlar iptal mi oldu?

Açıklama Bekleniyor

Eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı'nın bin 500 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurması ile adaylar umutlandı ve Tapu Kadastro Genel Müdürlüğünün sözleşmeli personel alım ilanı yayımlaması beklendi. Ancak halen konu hakkında açıklama yapılmadı.

Şu an için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü bünyesinden personel alımı hakkında her hangi bir açıklama yapılmadı. Konu hakkında yakın zamanda açıklama beklenmekte olup alım yapılacaksa alım ilanının da Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanması bekleniyor.

YORUM EKLE