Tapu ve Kadastro 15 Bilişim Personeli Alımı Başvuruları Başladı!

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak için farklı alanlarda 15 personel alacak. Peki şartlar ve detaylar nedir?

Tapu ve Kadastro 15 Bilişim Personeli Alımı Başvuruları Başladı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bağlı olan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü sözleşmeli olarak personel alımı yapacak. Yayımlanan ilana göre alımlar farklı kadrolarda ve niteliklerde yapılacak. Başvuru süreci bugün itibari ile başlamış olup bir hafta sürecektir. Peki kimer başvuru yapabilecek? Nasıl Başvuru Yapılacak?

Alım Yapılacak Kadrolar:

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü 15 kişilik kadro ile,

  • 1 Veri Tabanı Yönetim Uzmanı,
  • 1 Yazılım Geliştirme Takım Lideri Çözüm Mimarı,
  • 1 Sistem ve Network Takım Lideri ve Çözüm Mimarı,
  • 1 Kıdemli CBS Yazılım Geliştirme Uzmanı,
  • 1 Kıdemli Yazılım Geliştirme Uzmanı,
  • 1 Linux Sunucu Uzmanı,
  • 1 Ağ ve Güvenlik Uzmanı,
  • 1 Sistem Uzmanı,
  • 6 Yazılım Geliştirme Uzmanı,
  • 1 Mobil Uygulama Geliştirme Uzmanı,

KPSS Şartı ve YDS Şartına Dikkat!

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Sözleşmeli Bilişim Personeli Alımı için adaylardan KPSS şartı talep edilmektedir. Adaylar başvurularını yapabilmeleri için 2020 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lisans seviyesinde KPSSp3 puan türünden en az 70 puan almış olmak şatı aranacak. Aynı zamanda Yine ÖSYM tarafından yapılmış olan Yabancı Dil Sınavından İngilizce dilinden puan almış olmak gereklidir.

Ayrıca KPSS Puanı olmayan adayların puanlrı 70 olarak ele alınacaktır. Ancak YDS puanı 0 olarak değerlendirmeye alınacaktır.

Kimler Başvuru Yapabilecek?

Bilişim Personeli Alımı için adaylar öncelike genel olrak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacaktır. Aynı zamanda eğitim olarak 4 yıllık eğitim veren Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmuş olmak veya bunlara denkliği bulunan yurtdışı yükseköğretim kurumlarından mezun olmuş olmaları gereklidir. 

Başvuru Süreci Başladı!

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğüne personel alımı için başvurular 02 Kasım 2020 tarihi ile başladı. Adaylar başvurularını en geç 09 Kasım 2020 tarihlerine kadar (https://sinavbasvuru.tkgm.gov.tr/girisgecis.aspx?id=pdb) internet adresinden yapılacak ve istenilen belgeler taranılarak elektronik ortama aktarılacaktır. Kurum tarafından talep edilmesi halinde evrakların fiziki olarak ibraz edilmesi gerekecektir.

İLANIN TAM METNİ

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2020, 15:40
YORUM EKLE