Sosyal Güvenlik Kurumu ( SGK ) 34 Sözleşmeli Personel Alımı Devam Ediyor

Sosyal Güvenlik Kurumu geçtiğimiz günlerde yayımladığı ilana göre SGK bünyesine 34 sözleşmeli personel alacağını ilan etmişti. Başvuru süreci hala devam ediyor. İşte başvuru yapmak isteyen adaylar için detayları paylaşıyoruz.

Sosyal Güvenlik Kurumu ( SGK ) 34 Sözleşmeli Personel Alımı Devam Ediyor

Sosyal Güvenlik Kurumu proje kapsamında geçtiğimiz günlerde bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak üzere personel alımı yapacağını ilan etmişti. Bu kapsamda ilan yayımlayan Sosyal Güvenlik Kurumu bünyesinde farklı pozisyonlarda toplamda 34 sözleşmeli personel alacak. Başvurular ilanın yayım tarihi olan 10 Mayıs 2019 tarihi itibari ile başlamıştı ve hala devam etmektedir. Bizde sizlere ilgili ilan hakkında detayları haberimizin devamında aktarıyoruz.

HANGİ POZİSYONLARDA PERSONEL ALINACAK?

Sosyal Güvenlik Kurumu toplamda 34 kişilik boş kadro ile personel alacak. Bu yönde Sosyal Güvenlik Kurumu yaptığı duyuruda, Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği (AB) tarafından ortaklaşa finanse edilen “Eğitimli Çocuk Bakıcılarının Teşviki Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi” Destek Ekibinde görevlendirilmek üzere proje süresince tam zamanlı sözleşmeli personel istihdam edileceğini belirtmişti.

Bu yönde SGK 34 kişilik kadro ile, 1 Proje Destek Ekibi Lideri, 1 Proje Destek Ekibi Lider Yardımcısı, 1 İnsan Kaynakları Uzmanı (Merkez Destek Ekibi), 1 Kıdemli Muhasebeci (Merkez Destek Ekibi), 1 Muhasebeci Asistanı (Merkez Destek Ekibi), 5 Merkez Proje Asistanı (Merkez Destek Ekibi), 4 Yerel Destek Ekibi Lideri, 4 İdari İşler Uzmanı (Yerel Destek Ekibi), 8 Çocuk Gelişimi Uzmanı (Yerel Destek Ekibi) ve 8 Yerel Proje Asistanı (Yerel Destek Ekibi) alacağını ilan etti.

KPSS ŞARTI YOK! DİĞER ŞARTLAR NEDİR?

Sosyal Güvenlik Kurumu proje kapsamında alımını yapacağı adaylara seçme sınavı yapacak. Bu bağlamda seçme sınavına katılacak olanlardan, Yukarıdaki alımı yapılacak kadrolar için eğitimini bu yönde tamamlamış ve aranan asgari niteliklere sahip olmak, Hakkında güvenlik soruşturması engeli bulunmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile bağlantısı bulunmamak, SGK tarafından yürütülen AB projesine hali hazırda çalışıyor olmak, Yuertiçi veya Yurtdışı seyahat engeli bulunmamak, Kamu haklarından mahrum olmamak ve Kurum tarafından yürütülmüş bir AB Projesinde daha önce çalışılmış olunması halinde, iş sözleşmesi idarece feshedilmemiş olmak.

NASIL BAŞVURU YAPILACAK?

SGK 34 personel alım ilanına başvuru yapacak adaylar öncelikle belirtilen niteliklere sahip olmaları gerekmektedir. Başvuru şartlarını taşıyan adaylar başvurularını, Kurumun İnternet sitesi olan (www.sgk.gov.tr) adresinden temin edilecek başvuru formu, Başvuru dilekçesi, Sağlık beyanı, Adli Sicil beyanı ile ve Adayın adı, soyadı ve TC Kimlik Numarası,Tercih sırası belirtilecek şekilde başvurduğu pozisyon veya pozisyonlar, T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Daire Başkanlığı Sözleşmeli Personel Seçme Sınavı” ibaresi ile birlikte “Sosyal Güvenlik Kurumu B Blok Z-10 Numaralı Oda Ziyabey Cad., No:6, Çankaya, 06520, Ankara" adresine elden veya posta yoluyla aşağıda yer alan adrese teslim edilecek.

Ayrıca ilan hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için Buraya Tıkalyarak ilanın tam metnine ulaşacaksınız.

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2019, 08:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
Elif
Elif - 3 yıl Önce

Onca mezun işsiz hala hala tecrube tecrube bu gencler nerde tecrube kazanacak. Kimse dusunmuyor. İlana bak bide emek vereceksin o kadar 42 aymis calisma. Somur siktir et sonra. Umarim siyasilerin cocuklari sizlerde bu hallere dusersiniz. Gelecek hayalimiz kalmadi