Sermaye Piyasası ( SPK ) Sözleşmeli Personel Alımı - KPSS li KPSS siz

Sermaye Piyasası Kurulu personel alımı yapıyor. KPSS Puanı ile veya KPSS siz Bilişim Personeli alımı başvuru şartları ve kontenjan bilgisi haberde.

Sermaye Piyasası ( SPK ) Sözleşmeli Personel Alımı - KPSS li KPSS siz

Sermaye Piyasası Kurulu personel alımı yapıyor. Az Önce yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre Sermaye Piyasası Kurulu ( SPK ) bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda ve maaşta Sözleşmeli Personel alımı gerçekleştirilecek. 

İlgili yayımlanan ilana göre Sermaye Piyasası Kurulu Sermaye Piyasası Bilgi İşlem İstatistik ve Enformasyon Daire Başkanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere toplamda 10 kişilik boş kadro ile Sözleşmeli bilişim personeli alımı yapılacak.

Personel Alımı Yapılacak Kadrolar Nelerdir?

  • 8 Kişi Yazılım Geliştirme Uzmanı,
  • 2 Ağ Uzmanı,

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Sermaye Piyasası Kurulu personel alımı için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında 48. maddesindeki şartlar aranacak. Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek " gibi şartlar aranacak.

KPSS Puan Detayı Nedir?

SKP Memur alımı KPSS Puanı ile veya KPSS olmaksızın gerçekleştirilecek. Buna göre;

KPSS Puanı ile yapılacak başvurularda P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak ve değerlendirmelerde %70 KPSS ve YDS den %30 puan şartı aranarak değerlendirme yapılacak.

KPSS siz Personel alımı başvurularında ise 70 olarak ele alınacak puan değerlendirmelerde %70 KPSS ve %0 YDS puanı olarak hesaplanacaktır.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

SPK Personel alımı başvurları  04 Ekim 2023 – 18 Ekim 2023 tarihleri arasında saat 23:59:59'a kadar e-Devlet üzerinde Sermaye Piyasası Kurulu - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden giriş yaparak, belirtilen takvimde aktif hale gelecek olan iş başvuru ekranını kullanarak gerçekleştirecektir.

Ek 1 : SPK Sözleşmeli Bilişim Personeli Alım İlanı

YORUM EKLE