Selçuk Üniversitesi 249 Sözleşmeli Personel Alımı Devam Ediyor

Selçuk Üniversitesi personel alımı için başvuru süreci devam ediyor. Başvuru şartları ve kadro dağılımı için detaylar haberimizde yer alıyor.

Selçuk Üniversitesi 249 Sözleşmeli Personel Alımı Devam Ediyor

Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre Selçuk Üniversitesi fakrlı kadrolarda sözleşmeli olarak 249 personel alımı yapacak. İlan ilk yayımlandığında 250 olan kadro için bir kadro iptal edildi ve toplamda 249 kişilik boşluk ile sözleşmeli personel alımı yapılacak. İşte ilanın detayları.

İLANIN DETAYLARI VE KADRO DAĞILIMI:

Selçuk Üniversitesi bünesindeki eksikliği karşılamak üzere 249 kişilik kadro ile Hemşire, Ebe, Laborant, Eczacı, Röntgen teknisyeni, Biyolog, Diğer Sağlık Personeli, Sağlık Teknikeri kadrolarında alım yapılacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

2. Başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış olmak,

3. Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

4. Herhangi bir suç hükümlüküğü olmamak,

5. Erkekler için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

6. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 53. maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,

7. Lisans mezunları için 2018 KPSS (B) grubu KPSSP3 puanı, Önlisans mezunları için 2018 KPSS (B) grubu KPSSP93 puanı esas alınacaktır.

8. Başvuracak adayların durumunun; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/B maddesinin "Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler." hükmüne uygun olması. (Bu hükme uygun olmayanlar kazansalar dahi atamaları yapılmayacaktır.)

ÖZEL ŞARTLAR NEDİR?

Belirtilen öğrenim düzeylerinin birinden mezun olmak, aranan nitelikleri taşımak ve belgelendirmek.

Önlisans ve Lisans mezunlarının 2018 KPSS (B) sınavına girmiş olması.

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

Sadece bir unvan kodu için başvurulacaktır. Birden fazla unvan kodu için başvuru yapılması halinde tüm başvuruları geçersiz sayılacak ve değerlendirmeye alınmayacaktır.

Eczacı unvanı için KPSS sınav şartı aranmayacaktır. Müracaatlar komisyonca incelenecek olup şartları uymayanlar kuraya katılamayacaktır. Şartları uyanların 2 (iki) adaydan fazla olması halinde aday ve yedek adaylar noter huzurunda çekilecek kura ile belirlenecektir. Kura tarihi ve yeri adaylara Hastanemiz //hastane.selcuk.edu.tr web adresinden duyurulacak olup, ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.

BAŞVURULAR DEVAM EDİYOR!

Selçuk Üniversitesi personel alımı için başvuru süreci devam ediyor. Yayımlanan ilana göre Başvurular en geç 25 Ağustos 2020 tarihine kadar yapılacak. Adaylar başvurularını sadece Selçuk Üniversitesi online olarak yapılacaktır. İlan hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2020, 16:20
YORUM EKLE