Savunma Sanayii Müsteşarlığı En Az 60 Puan İle Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor!

Savunma Sanayii Müsteşarlığı bazı boş kadroları ile en az KPSS 60 puan ile sözleşmeli olarak personel alımı gerçekleştirecek. Başvurular Online yapılacak olup alım şartları şöyledir.

Savunma Sanayii Müsteşarlığı En Az 60 Puan İle Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor!
Savunma Sanayii Müsteşarlığı 30 Ocak 2017 tarihli Devlet Personel Başkanlığı tarafından yaptığı duyurusunda sözleşmeli olarak personel alımı gerçekleştirecek. Alımlar bazı boş kadrolarda yapılacak olup bunlar, 25 adet Proje Mühendisi, 5 adet Proje Asistanı ve 5 adet Yönetici Asistanı olmak üzere toplamda 35 kişilik boş kadro ile Sözleşmeli Personel alacak. Başvurusu onaylanan adaylar kadro sayının 5 katı kadar aday mülakata tabii tutulacaktır. 

Savunma Sanayii Müsteşarlığı alım yapacağı kadrolar, Elektrik-Elektronik Mühendisliği/Elektronik Mühendisliği/ Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümü 7 adet, Makine Mühendisliği / Mekatronik Mühendisliği bölümü 4 adet, Endüstri Mühendisliği bölümü 3 adet, Uçak Mühendisliği/Uzay Mühendisliği/ Havacılık ve Uzay Mühendisliği 3 adet, Bilgisayar/Yazılım Mühendisliği bölümü 3 adet, Malzeme Bilimi ve Mühendisliği/Metalurji ve Malzeme Mühendisliği bölümü 3 adet ve Gemi İnşaat(ı) ve Gemi Makineleri Mühendisliği /Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği/ Gemi Makineleri Mühendisliği bölümü 2 adet olmak üzere Mühendislik kadrosun 25 kişi alacak. En az dört yıllık eğitim veren üniversitelerin; Halkla İlişkiler, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı, İngiliz Dili ve Edebiyatı, İngiliz Dil Bilimi, Mütercim Tercümanlık, Türk Dili ve Edebiyatı, Türk Halk Bilimi, Arap Dili ve Edebiyatı, Fars Dili ve Edebiyatı, Çin Dili ve Edebiyatı, Kore Dili ve Edebiyatı, Japon Dili ve Edebiyatı, Alman Dili ve Edebiyatı, Fransız Dili ve Edebiyatı, İtalyan Dili ve Edebiyatı bölümlerinden 3 adet, En az 2 yıllık (önlisans); Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Sekreterlik ve Halkla İlişkiler bölümleri 2 adet ve En az dört yıllık eğitim veren üniversitelerin; Bilgi ve Belge Yönetimi, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, Kütüphanecilik, Arşivcilik, Dokümantasyon ve Enformasyon, Matematik, İstatistik, Biyoloji, Fizik, Kimya, Muhasebe ve Finansal Yönetim, Teknoloji ve Bilgi Yönetimi, Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret, Uluslararası Ticaret, Yönetim Bilişim Sistemleri bölümlerinden 5  kişi alacak. 

Toplamda 35 kişilik boş kadroya alınacak sözleşmeli personel adaylarından, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımaları, Mühendislik kadrosu için Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSSP1 puan türünden en az 70 puan almış olmak, Proje Asistanlığı için Kamu Personeli Seçme Sınavı P1 puan türünden en az 65 puan almış olmak ve Yönetici Asistanı pozisyonu için Kamu Personeli Seçme Sınavı P1 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartları aranacaktır. Ayrıca bunlar dışında YDS yani Yabancı  Dİl Sınavı şartı aranacaktır. Diğer her kadro için özel şartlara ulaşmak için Buraya Tıklayarak ilanın tam metnine ulaşabilirsiniz.

Başvuruda bulunacak olan adaylar, en geç 17 Şubat 2017 tarihi Cuma günü saat 18:00 a kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular online olarak, Savunma Sanayii Müsteşarlığı resmi internet sitesinden (www.ssm.gov.tr) sınav başvuru ekranında tanımlı olan bilgileri eksiksiz doldurarak başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvuru esnasında adaylardan, Özgeçmiş, son altı ay içerisinde çekilmiş 2 adet vesikalık fotoğraf, Öğrenim belgesi ve Yükseköğretim Kurulu denkliği belgesi, Uluslararası geçerliliği olup, dil yeterliliği bakımından YDS seviyesine denkliği ÖSYM tarafından kabul edilen puanla başvuruda bulunulması halinde ilgili belgeler istenecektir. Eksik belge ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Ayrıca bu belgelerin hepsi elektronik ortamda alınacaktır.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2017, 23:46
YORUM EKLE