Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı İlanı Aralık 2021

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı personel alımı için ilan yayımladı. Sözleşmeli Bilişim alanında 4 personel alımı yapılacak.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı İlanı Aralık 2021

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Resmi Gazetede personel alımı ilanı yayımladı. 29 Kasım 2021 tarihi ile yayımlanmış olan Personel alımı ilanına göre Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılayabilmek için 4 kişilik boş kadro ile sözleşmeli Bilişim personeli alımı yapılacak. 

Alım Yapılacak Pozisyonlar Hangileri?

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 4 kişilik boş kadro ile 1 Yazılım Geliştirme Uzmanı ( Java ) 1 Yazılım Geliştirme Uzmanı (.net), 1 Sistem Uzmanı ve 1 Bilgi Güvenliği Uzmanı alımı yapacak.

Bilişim Personeli Alımına Kimler Başvuru Yapabilecek?

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı personel alımı için 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" şartları aranacak.

Ayrıca Bilişim Personeli alımı için belirtilen niteliklerin sağlanıyor olması gereklidir.

KPSS Detayı Nedir?

 Bakanlığın bilişim personeli alımı için 2020 veya 2021 yıllarında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartı aranacak.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sözleşmeli Bilişim personeli alımı için başvurular ilanın yayım tarihi olan 29 Kasım 2021 tarihi ile başlamış olup en geç 13 Aralık 2021 tarihine kadar yapılmış olması gerekmektedir. Adaylar başvurularını sadece Online olarak https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ adresi üzerinden yapılacak.

BAŞVURU KILAVUZU

YORUM EKLE