Sakarya Üniversitesi KPSS li KPSS siz Sözleşmeli Personel Alıyor! YÜKSEK MAAŞ

Sakarya Üniversitesi sözleşmeli personel alımı ilanı yayımladı. Bu kapsamda Yüksek Maaş ile personel alımı yapılacak olup şartlar ve kontenjan bilgisi haberde.

Sakarya Üniversitesi KPSS li KPSS siz Sözleşmeli Personel Alıyor! YÜKSEK MAAŞ

Sakarya Üniversitesi sözlşemeli personel alımı yapılacak. 9 Ekim 2023 tarihi ile Resmi Gazetede yayımlanmış olan duyuruya göre Sakarya Üniversitesi Bünyesindeki eksikliğ karşılamak üzere farklı kadrolarda Tam zamanlı çalışacak personel alımı yapacak. Bu kapsamda alımlar sadece Elekrtronik ortamda yapılacak.

Kontenjan Bilgisi Nedir?

Sakarya Üniversitesi 3 kişilik kadro ile;

  • 2 Yazılım Geliştirme Uzmanı,
  • 1 Veri Tabanı Uzmanı,

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Ayrıca Özel olarak;

En az dört yıllık eğitim veren Üniversitelerin, bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden mezun olmuş olmak gereklidir.

KPSS Şartı Detayı Nedir?

Üniversite tarafından gerçekleştirilecek yazılı ve uygulamalı sınava katılacak adayların seçiminde, 2022 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında (KPSS) alınan KPSSP3 puanı ile İngilizce dilinde Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) alınan puanı veya bu dilde yapılan diğer yabancı dil sınavlarından alınan ve Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen (YDS) dengi puan esas alınacaktır.

Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP3 (B) puanının yüzde yetmişi (KPSS puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayın KPSS puanı 70 olarak değerlendirilir) ile yabancı dil puanının yüzde otuzunun (belge ibraz etmeyenlerin yabancı dil puanı sıfır olarak değerlendirilir) toplamı esas alınarak, genel ve özel şartları sağlayan adaylardan, sınava katılma şartlarını taşıyan ve usulüne uygun olarak başvuranlar arasından yapılacak sıralamaya göre en yüksek puanlıdan başlamak üzere sözleşmeli bilişim personeli pozisyonunun 10 (on) katı aday giriş sınavına alınacaktır.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Üniversitenin personel alımı başvurusu 9 Ekim 2023 tarihi ile başlamış olup en geç 23 Ekim 2023 taeihine kadar yapılması gerekmektedir. Bu kapsamda başvurular sadece şahsen gerçekleştirilecektir. Adaylar başvurularını önce //www.ilan.sakarya.edu.tr adresinde bulunan “Sözleşmeli Bilişim Personeli Başvuru Formu”nun doldurulmasından sonra istenen belgelerle birlikte başvuru yapacaklar.

Başvuru Adresi: Sakarya Üniversitesi Personel Dairesi Başkanlığı Esentepe Kampüsü/SAKARYA

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE