Sahil Güvenlik Komutanlığı 60 KPSS Puanı İle 38 Sözleşmeli Kamu Personeli Alım İlanı Yayımlandı!

Sahil Güvenlik Komutanlığı yeni bir ilan yayımladı. Yayımlanan ilana göre 01 Nisan 2019 tarihi itibari ile 38 sözleşmeli personel alımı yapacağını ilan etti. İşte detaylar.

Sahil Güvenlik Komutanlığı 60 KPSS Puanı İle 38 Sözleşmeli Kamu Personeli Alım İlanı Yayımlandı!

Resmi Gazete'nin 01 Nisan 2019 tarihi itibari ile yayımladığı ilanlar arasında yer alan Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak üzere 38 kişilik boş kadro ile sözleşmeli personel alımı yapacağını ifade eden Sahil Güvenlik Komutanlığı başvuru şartlarını ve başvuru tarihlerini belirtti.

HANGİ KADROLARDA PERSONEL ALINACAK?

Sahil Güvenlik Komutanlığı Erkek ve kadın adaylar içerisinden 38 sözleşmeli personel alacak. Bu kapsamda, 1 Büro Personeli (Dava Takip), 1 Büro Personeli (Mali İşler), 2 Tekniker (Elektrik Teknikeri), 3 Tekniker (Bilgisayar Teknikeri), 2 Tekniker (Harita Kadastro), 2 Tekniker (İnşaat), 1 Tekniker (Video Montaj), 1 Büro Personeli (Ambar), 2 Büro Personeli, 1 Teknisyen (Bilgisayar/ Veri Bankası), 2 Teknisyen (Elektrik), 2 Teknisyen (Motor), 2 Teknisyen (Elektronik), 1 Teknisyen (Sıhhi Tesisat), 1 Destek Personeli (Boyacı/ Badanacı), 13 Destek Personeli (Hizmetli) ve 1 Destek Personeli (Garson) olmak üzere Lise ve Ön Lisans mezunu 38 sözleşmeli personel alınacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesine alımını yapacağı sözleşmeli personel adaylarından, alım yapılacak pozisyona göre ilgili bölümlerinde, Lise ve Ön Lisans mezunu olmak, 2018 yılında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise mezunları için KPSSP94 ve Ön Lisans mezunları için KPSSP93 puan türünden en az 60 puan almış olmak, 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, 18 yaşını tamamlamış ve 36 yaşından gün almamış olmak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Daha önceden sözleşmeli personel statüsünde çalışanlar için, başvuru yapacağı tarih itibariyle sözleşme fesih tarihinin üzerinden en az bir yıl geçmiş olmak gibi nitelikler aranacak.

BAŞVURULAR:

Başvurular 02 Nisan 2019 tarihi itibari itibari ile başlayacak olup en geç 12 Nisan 2019 tarihine kadar başvuruların yapılması gerekmektedir. Bu kapsamda adaylar başvurularını başvuru tarihleri arasında sadece https://www.turkiye.gov.tr/sahil-guvenlik-komutanligi-is-basvurusu internet adresi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla yapılacaktır. İnternet ortamı dışında posta yoluyla veya şahsen yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır. Başvuru sonuçları adaylara www.sg.gov.tr adresi üzerinden ilan edilecektir. İlanın tam metnine ulaşmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

İlanın tam metni

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2019, 21:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
Cht ucr
Cht ucr - 4 yıl Önce

Teşkilatlarda yada birebir tanıdıklarına uygun şartlarda personel alımına çıkıp kendi adamlarını almaya devam etsinler. 2023te bu elleri gerekirse kesecem ama yinede oy atmicam bunlara.

ertuğrul
ertuğrul - 4 yıl Önce

üniversite mezunu almıyorlar ortaokul mezunu alıyorlar... büro personeli..böyle birşey dünyada başka bir ülkede yok..bildiğin torpil

Feyp
Feyp - 4 yıl Önce

Allah devletimizden razı olsun