Sağlık Bilimleri Üniversitesi 22 Sözleşmeli Personel Alımı İlanı En Az Lise

Sağlık Bilimleri Üniversitesi personel alımı ilanı yayımladı. En az lise mezunu 22 sözleşmeli personel alınacak. Şatlar ve şehre göre dağılım haberde.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi 22 Sözleşmeli Personel Alımı İlanı En Az Lise

Sağlık Bilimleri Üniversitesi personel alımı ilanı yayımladı. 27 Mayıs 2022 tarihli yayımlanmış olan resmi gazete ilanı ile Üniversite bünyesindeki eksikliği gidermek üzere sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek. En az lise mezunu personel alımı yapılacak olup başvuru süreci başlamıştır. İşin Olsa ekibi olarak bu haberimizde sizlere alım yapacak üniversite hakkında bilgileri aktaracağız.

Hangi Kadrolarda ve Şehirlerde Personel Alımı Yapılacak?

Sağlık Bilimleri Üniversitesi yayımladığı ilana göre Ankara, Kayseri ve istanbul illerinde perosonel alımı gerçekleştirecek. Buna göre,

  • Ankara'da 6 Destek Personeli, 3 Koruma ve Güvenlik Personeli, 1 Büro Personeli ve 1 Diyetisyen alınacak.
  • İstanbul'da 3 Destek Personeli, 3 Koruma ve Güvenlik Personeli, 2 Büro Personeli, 
  • Kayseri'de 1 Büro Personeli,

olmak üzere üniversiteye toplamda 22 sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek.

Kimler Başvuru Yapabilecek?

Sağlık Bilimleri Üniversitesi personel alımı başvuruları 657 Sayılı devlet memurları kanunu kapsamında 48. maddesindeki niteliklere göre yapılacak. Bu yönde adaylardan genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarndan mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" şartları aranacak.

Ayrıca bunun dışında 2020 yılında yapılan KPSS'den Lisei çin P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden puan almış olmak şartı aranacak.

Kontenjanına göre özel olarak ise,

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Üniversite başvuruları ilanın yayım tarihi ile başladı. Başvuru için adaylara 15 günlük süre verilmiştir. Bu yönde adaylar başvurularını sadece //www.sbu.edu.tr adresinde bulunan Başvuru Talep Formu’nu bilgisayar ortamında doldurup, çıktısını alarak istenilen belgelerle birlikte Üniversitenin personel genel müdürlüğüne gerçekleştirmeleri gereklidir.

Başvuru Tarihleri: 27 Mayıs - 10 Haziran 2022

İLANIN TAM METNİ

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2022, 08:49
YORUM EKLE