Sağlık Bakanlığı TİTCK 14 Sözleşmeli Personel Alımı - Lise, Ön Lisans ve Lisans

Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Personel Alımı ilanı yayımlandı. 60 KPSS Puanı İle 14 Personel alımı kontenjanları haberde.

Sağlık Bakanlığı TİTCK 14 Sözleşmeli Personel Alımı - Lise, Ön Lisans ve Lisans

Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu personel alımı için 3 Nisan 2023 tarihi ile Resmi gazetede ilan yayımladı. Az Önce yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu sözleşmeli personel alımı yapılacak. Yayımlanan ilana göre kontenjan dağılımı ve şartları haberde.

Mezuniyete Göre Kontenjan Dağılımı Nedir?

Lise Mezunu: 4 Temizlik Görevlisi ve 2 Teknisyen

Ön Lisans Mezunu: 2 Koruma ve Güvenlik Görevlisi ve 2 Şoför, 2 Büro Personeli

Lisans Mezunu: 2 Büro Personeli,

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Yayımlamış olduğu personel alımı ilanına göre bünyesine alacağı personel adaylarından genel olarak, 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapdam " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, 18 yaşımı tamamlamış olmak" gibi şartlar aranacak.

Başvuru Özel Şartları Nelerdir?

Adaylardan özel olarak Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak gereklidir.

KPSS 60 Puan Şartı Var!

Adaylardan KPSS Şartı aranacak. Buna göre 2022 yılında yapılan KPSS'den Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartı aranacak.

Mesleğine Göre Özel Nitelikler Nelerdir?

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu personel alımı başvurusu 3 Nisan 2023 tarihi ile başlamış olup en geç 15 gün içerisinde yani 17 Nisan 2023 tarihine kadar başvuru yapılmış olması gerekmektedir.

Başvurular sadece e-Devlet üzerinden Sağlık Bakanlığı - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresinden başvuru yapılacak pozisyon için gerekli evrakları sisteme eksiksiz olarak yüklemesi ve başvuru işlemini tamamlaması gerekmektedir.

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kübra
Kübra - 8 ay Önce

Sonuçlar ne zaman açıklanacak?