Sağlık Bakanlığı KPSS ve YDS İle 15 Söleşmeli Personel Alımı lanı Yayımlandı

Sağlık Bakanlığı personel alımı ilanı yayımlandı. Resmi Gazetede gelen ilan ile farklı alanlarda 15 sözlemeli personel alımı yapılacak.

Sağlık Bakanlığı KPSS ve YDS İle 15 Söleşmeli Personel Alımı lanı Yayımlandı

Sağlık Bakanlığı 2021 yılı ek olarak yeni personel alımı ilanı yayımladı. Resmi Gazetenin 8 Kasım 2021 tarihli yayımında yer alan ilan için başvuru süreci başlamıştır.

Sağlık Bakanlığı bilgi Sİstemleri Genel Müdürlüğünde görevlendirmek üzere 15 kişilik kadro ile Sözleşmeli Bilişim Personeli Aımı yapılacak.

ALIM YAPILACAK KADROLAR:

  • 2 Kıdemli Yazılım Uzmanı,
  • 1 Net Yazılım Uzmanı,
  • 2 Yazılım Test Uzmanı,
  • 1 Veri Tabanı ve Orta Katman Yönetim Uzmanı,
  • 2 MSSQL Veri Tabanı Uzmanı,
  • 2 PostgreSQL Veri Tabanı Uzmanı,
  • 3 Kıdemli Ağ Güvenliği Uzmanı,
  • 1 Ağ Güvenliği Uzmanı,
  • 1 Windows Sunucu Uzmanı, 

BAŞVURU ŞARTLARI:

Sağlık Bakanlığının sözleşmeli Bilişim Personeli Alımı ilanı adaylardan, 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Ayrıca,

Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden mezun,

Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda ücret tavanı iki katını geçemeyecekler için en az 3 (üç) yıllık, diğerleri için en az 5 (beş) yıllık mesleki tecrübeye sahip olmak,

Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek,

KPSS DETAYI NEDİR?

Sağlık Bakanlığının bilişim personeli alımı için adaylardan 2020 veya 2021 yıllarında yapılmış olan Kamu personeli seçme sınavında puan almış olmak ve Geçerliliği dolmamış yabancı dil sınavı şartı aranacak.

KPSS Puanı olayan adaylarda başvuru yapabilecekler ancak Değerlendirmelerde KPSS Puanı % 70 olarak ele alınıyorken YDS Puanı 0 olarak ele allınacak.

BAŞVURU SÜRECİ:

Sağlık Bakanlığı Bilişim Personeli alımı için başvurular 8 kasım 2021 tarihi ile başlamış olup en geç 26 Kasım 2021 tarihile kadar başvuru yapılmış olması gerekmektedir. Başvurular e-Devlet üzerinde Sağlık Bakanlığı - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden gerçekleştirilecek.

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE