Sağlık Bakanlığı 2022 Yılı Tıbbi Sekreter Alımı Şartları Nedir? İlan Tarihi Belli Oldu!

İlan Tarihi Belli Oldu! Sağlık Bakanlığı bünyesine sözleşmeli olarak sekreter alımı gerçekleştirecek. Peki Sekreter şartları nelerdir? Maaşları ne kadar olacak?

Sağlık Bakanlığı 2022 Yılı Tıbbi Sekreter Alımı Şartları Nedir? İlan Tarihi Belli Oldu!

Sağlık Bakanlığı personel alımı ilanı Geldi. Geçtiğimiz günlerde duyurulmuş olan personel alımı ilanına göre Sözleşmeli personel alımı beklenmeye başlandı. Bu kapsamda edinilen bilgiye göre Bakanlık en çok sekreter alımında ilana çıkacağı öğrenildi. Peki Sağlık Bakanlığı Personel Alımı ilan detayları nelerdir? Kimler Sekreter olabilir? İşin Olsa ekibi olarak bu haberimizde sizlere ilan hakkında detayları aktaracağız.

Sağlık Bakanlığı 2022 Yılı 85 Bin Personel Alımı Müjdesi ve Açıklamalar Geldi!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 18 Kasım 2022 tarihli yayımladığı duyuruya göre Sağlık Bakanlığı 85 Bin personel Alımı için onay verdiği öğrenildi. Bakan açıklamasında ilk etapta 42 bin 500 Perosnel alımı yapılacağını belirtti. Bunun üzerinde İşçi alımı ve sözleşmeli personel alımı kontenjanları paylaşıldı. Bu kapsamda ÖSYM tercih kılavuuz ile 31 bin 183 Sözleşmeli Personel alımı yapılacak. 

32 Bin Polikliniğe Sekreter Alımı Yapılacak!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamaya göre sekreter alımı yapılacağını belirtti. Bu kapsamda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklama da 32 bin Poliklinik odası olduğunu bildirdi. Daha önceki açıklamalarında da Türkiye Geneli Sekreter alımı yapılacağını bildirmişti. Gelen yeni açıklama şöyle:

Bu dönemde 32 bin poliklinik odamız var. Tüm bu poliklinik odalarında hizmet vermek üzere, bu yıl tıbbi sekreter koyacağız. Hekimler, sekreterlik işlerini yapmaktan kurtulacak. Bu sayede hekimlerin hastaya daha fazla odaklanmasına, daha iyi hizmet vermesine imkan sağlanacak. Yaşanan tüm aksaklıkların bir bir çözüldüğünü hep beraber göreceğiz. Toplam 85 bin atama bu yıl içerisinde yapılacak. Bugüne kadar ilan edilmiş en büyük alım. Kademeli olarak bu yıl hepsini alacağız. Sırayla gruplar halinde alım gerçekleşecek. Sabırla izlersek yıl sonu aramızda yeni arkadaşları göreceğiz” 

"85 bin kişinin alımı bu yıl yapılacak. 85 bin kişinin alımında ağırlıklı olarak 32 bin poliklinik odamıza tıbbi sekreter almak istiyoruz. Dolayısıyla çok gecikmeden zannediyorum 3 veya 4 hafta içerisinde ilk alımlar için ilana çıkılmış olacak. Ama bu yıl için 85 binin hepsini almak istiyoruz ve alacağız. Bu konuda hiç kimsenin bir endişesi ve tereddüttü olmasın ve sabırla bekleyelim" 

32 Bin Sekreter Alımı İçin KPSS Şartı Olacak Mı?

Sağlık Bakanlığına Sekreter alımları Sözleşmeli olarak 4/B kapsamında yapılacak. Bu kapsamda ÖSYM aracılığı ile gelecek olan tercih kılavuzu ile başvuru alınacaktır. Buna göre adayların 2022 yılında yapılmış olam Kamu Personeli Seçme Sınavından puana sahip olmaları gereklidir. Sekreter alımlar Ön Lisans mezunlarından yapılacağından 2022 yılı KPSS'den P93 puan türünden puan şartı aranacak.

Sekreter Alımı Şartları Ne Olacak?

Bakanlık genel olarak adaylardan 657 Sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları arayacak. Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" şartları aranacak.

Ayrıca, alım yapılacak alanda eğitimini almış olmak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak, Lise mezunu veya Ön Lisans Mezunu olmak şartları aranacaktır.

Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik önlisans programından mezun olmak.

Sağlık Bakanlığı 15 bin 537 Sekreter Alımı İlanı Yayımlandı!

Sağlık Bakanlığı personel alımı ilanı yayımlandı. 81 Şehrdeki polikiliniğe olmak üzere 15 bin 537 Tıbbi Sekreter Alımı yapılacak. Alımlar KPSS 2022/11 ile yapılacak olup detaylara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

İLGİLİ HABER: https://www.isinolsa.com/sozlesmeli-personel-alimi/saglik-bakanligi-on-lisans-mezunu-15-bin-537-tibbi-sekreter-alimi-h43250.html

İLANDAN HABERDAR OLMAK İÇİN ve YENİ AÇIKLAMALAR İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ.

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2022, 01:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bir vatandaş
Bir vatandaş - 1 yıl Önce

Tıbbi sekreter almak ile çok yerinde bir karar olmuş, ne olduğu bellisiz kişileri sekreter olarak alınması uygun olmazdi

Melis
Melis - 1 yıl Önce

Tıbbi sekreter atama puanları ne kadar düşer acaba

Gizem aytekin
Gizem aytekin - 1 yıl Önce

Lütfen sağlık kurumları işletmecileri de girebilsin boşuna emek yiyip masraf yaptık.
Bölüm de hic atama yok .

Biri
Biri - 1 yıl Önce

2022 kpss önlisansa boşuna hazırlanıyoruz o zaman

Cascas
Cascas @Biri - 1 yıl Önce

Kademe kademe yapılacağı icin ilk alım 2020 den olue sonra zaten 2020 puanları iptal oluyor biz sınava girdigimiz icin geri kalan çoğunluk bizden olur diye düşünüyorum olması gereken bu yoksa haksızlık olur yıl sonuna kadar dendiğine gore mutlaka alınmamış gerek

Aslı Turkan
Aslı Turkan - 1 yıl Önce

Merhaba ben Runway Kariyer Tıbbi Sekreterlik Kursuna başvurdum bunun için belge isteniyormuş. Belgemi Aldım E-devlet Onaylı Tıbbi Sekreterlik kursu.

Bersan
Bersan - 1 yıl Önce

2020 atamalar yapıldı boşuna mı 2022 hazırlayanıyor bunca insan haksızlık olmaz inşAllah

Mustafa
Mustafa - 1 yıl Önce

Sadece tıbbi sekreter mi alımı olacak anlamadım önlisansın diğer bölümlerini boşuna mı okuduk anlamadm mesala büro yönetimi yönetici asistanlığında hiç alım yok düşünülmesi gerekn konular arasında

damla saygın
damla saygın @Mustafa - 1 yıl Önce

büro yonetimde cok alim oliyor takip edin

Mustafa
Mustafa - 1 yıl Önce

2022 kpss için boşuna mı hazırlanıyoruz