Pamukkale Üniversitesi 51 Sözleşmeli Personel Alacak! Lise, Ön Lisans ve Lisans

Pamukkale Üniversitesi bünyesine 51 Sözleşmeli personel alımı yapacak. Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunları içerisinden Sağlık personeli şartları ve kadroları haberimizde.

Pamukkale Üniversitesi 51 Sözleşmeli Personel Alacak! Lise, Ön Lisans ve Lisans

Pamukkale Üniversitesi sözlşemeli personel alımı yapacak. Resmi gazetede 22 Mart 2021 tarihi ile yayımlanmış olan ilana göre Pamukkale Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 51 kişilik boş kadro ile Sözleşmeli personel alacak. Buna göre Sağlık personeli Alımı kadroları için en az lise mezunu olmak gerekmektedir. Başvuru şartları, kadro dağılımı ve ilanın detayları şöyledir.

MEZUNİYETE GÖRE KADRO DAĞILIMI:

Pamukkale Üniversitesi 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 4 üncü maddesinin B fıkrasına göre istihdam edilmek üzere mezuniyete göre,

  • Lise Mezunu: 10 Hemşire,
  • Ön Lisans Mezunu: 1 Röntgen Teknisyeni, 4 Sağlık Teknikeri ve 1 Diğer Sağlık Personeli
  • Lisans Mezunu: 33 Hemşire, 1 Avukat

olmak üzere toplamda 51 Sözleşmeli Personel Alımı yapılacak.

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI:

1- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

2- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşımak.

3- 657 sayılı Kanun’unun 53. madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı bulunmamak.

4- Çeşitli KHK ile kamu görevinden çıkarılanlar ve kamu görevine iadesi reddedilenler başvuruda bulunamaz.

5- Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak./Askerlik hizmetini yapmış olmak ya da muaf olmak.

6- 2020 yılı KPSS (B) grubu (KPSS(P3), KPSS (P93), KPSS(P94)) sınav sonuç belgesine sahip olmak.

7- Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

8- Nöbet usulü çalışmaya engel bir durumumun bulunmaması.

9- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi gereğince sözleşmeli olarak istihdam edilenler hizmet sözleşmesine aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde fesih tarihinden itibaren 1 (bir) yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.

10- Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 6. maddesi gereğince “İşe alınması açısından gerekli olan niteliklerden herhangi birini taşımadığının sonradan anlaşılması, işe alınma açısından gerekli olan niteliklerden herhangi birini sonradan kaybetmesi…” hallerinde hizmet sözleşmesi kurumca tek taraflı olarak feshedilir.

ÖZEL BAŞVURU ŞARTLARI:

BAŞVURULAR NASIL VE NE ZAMAN YAPILACAK?

Pamukkale Üniversitesine 51 Sözleşmeli personel alımı içni başvuru süreci ilanın yayım tarihi olan 22 Mart 2021 tarihi ile başladı. Bu kapsamda adaylar başvurularını en geö 15 gün içerisinde gerçekleştirmeleri gereklidir. Başvurular en geç 05 Nisan 2021 tarihine kadar yapmaları gereklidir.

Başvurular sadece Üniversitenin resmi internet adresi olan www.pau.edu.tr adresinden çevrim içi olarak yapılacaktır. Şahsen ve posta yolu ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Süresinde yapılmayan veya sistemde meydana gelen gecikmeler sebebiyle zamanında yapılmayan başvurular dikkate alınmayacaktır.

İLANIN TAM METNİ

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2021, 00:13
YORUM EKLE