Pamukkale Üniversitesi 253 Sözleşmeli Personel Alımı Başvuruları Başladı! Şartlar ve Kadrolar?

Pamukkale Üniversitesi bünyesine en az lise mezunu kadrolarında 253 sağlık personeli alacak. Peki alım kadroları ve mezuniyete göre şartlar nedir?

Pamukkale Üniversitesi 253 Sözleşmeli Personel Alımı Başvuruları Başladı! Şartlar ve Kadrolar?

Resmi Gazete'nin 22 Mayıs 2020 tarihli yayımladığı personel alımı ilanına göre Pamukkale Üniversitesi farklı personel kadrolarında alım yapacak. Bu bağlamda en az lise mezunu personel alımı yapılacak olup adaylardan KPSS şartı aranıyor. Ayrıca KPSS puanı durumuna göre ise değerlendirmeler yapılarak adaylara herhangi bir personel giriş sınavı veya mülakat uygulanmayacak. Ancak aşağıdaki sözleşmeli personel kadrolarındaki Eczacı ünvanlı pozisyon için lisans diploması puan sıralaması yapılacaktır.

LİSE, ÖN LİSANS VE LİSANS MEZUNU PERSONEL ALIMI KADROLARI:

Pamukkale Üniversitesi bünyesine lise mezunu, 20 Hemşire, 5 Diğer Sağlık Personeli alacak.

Ön Lisans Mezunu Personel alımı kadroları ise, 10 Röntgen Teknisyeni, 12 Diğer Sağlık Perosneli, 29 Sağlık Teknikeri ve 5 laborant alınacak.

Lisans mezunu Personel Almı pozisyonlarıda, 164 Hemşire, 2 Diğer Sağlık Personeli, 1 Psikolog, 1 Diyetisyen alınacak. Ayrıca lisans mezunu 4 Eczacı alınacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

1- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

2- 657 sayılı Devlet memurları Kanunu’nun 48. Maddesinde belirtilen genel şartları taşımak.

3- 657 sayılı kanunun 53. Madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı bulunmamak.

4- Çeşitli KHK ile kamu görevinden çıkarılanlar başvuruda bulunamaz.

5- Erkek adaylar için askerlik şartı aranmamaktadır.

6- 2018 yılı KPSS (B) grubu (KPSS(P3), KPSS (P93), KPSS(P94)) sınav sonuç belgesine sahip olmak.

7- Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak. 

8- Nöbet usulü çalışmaya engel bir durumumun bulunmaması.

9- Başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/B maddesinin "Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler" hükmü gereğince halen kamu kurumunda 657 sayılı Devlet Memurları Kanun’unun 4b maddesine göre sözleşmeli personel olarak çalışanlar Üniversitemiz ilanına aynı unvanda başvuru yapamaz Ancak ilgili mevzuat gereğince usule uygun olarak istifa edip 1 (bir) yıllık süre şartına tabi tutulmadan istihdam edilebilecek olanlar bu durumu belgelendirmek koşulu ile ilana başvuru yapabileceklerdir. Aksi takdirde bu maddeye aykırı durumu tespit edilenlerin atamaları yapılmayacaktır.

BAŞVURULAR BAŞLADI!

Pamukale Üniversitesine perosnel alımı başvuruları ilanın yayım tarihi olan 22 Mayıs 2020 tarihi ile başlamış olup en geç 10 gün içerisinde yani 31 Mayıs 2020 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular, Üniversitenin www.pau.edu.tr adresinden online olarak yapılacaktır. Şahsen ve posta yolu ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Süresinde yapılmayan veya sistemde meydana gelen gecikmeler sebebiyle geç yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

İLANIN TAM METNİ

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2020, 20:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
leyla
leyla - 2 yıl Önce

onlıne basvuru nasıl yapılır

Yigit
Yigit @leyla - 2 yıl Önce

www.pau.edu.tr