ÖSYM KPSS İle 15 Sözleşmeli Personel Alımı İlanı Yayımladı!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı yüksek maaş ile farklı kadrolarda personel alımı ilanı yayımladı. Personel Alımı şartları ve kadro dağılımı şöyledir.

ÖSYM KPSS İle 15 Sözleşmeli Personel Alımı İlanı Yayımladı!

ÖSYM SözleşmeliPersoneli Alımı ilanı yayımladı. Az önce yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre farklı kadrolarda olmak üzere Sözleşmeli Olarak personel alımı yapılacak. Alımlar farklı alanlarda personel kadrolarında yapılacak olup başvruru şartları ve kadro dağılımını sizlerle paylaşıyor olacağız.

ALIM YAPILACAK KADROLAR:

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı 15 kişilik sözleşmeli personel alımı kadrosu şöyledir.

 • 1 Biyoloji,
 • 1 Fizik,
 • 2 Hukuk, 
 • 1 İstatistik, 
 • 1 Maliye,
 • 1 Felsefe Grubu,
 • 1 Okul Öncesi Öğretmenliği,
 • 1 Rehber Öğretmen,
 • 1 Beden Eğitimi Öğretmenliği,
 • 2 Arapça,
 • 2 İngilizce,
 • 1 Bilişim,

ÖZEL ŞARTLAR NEDİR?

BAŞVURU ŞARTLARI:

1) 2020-KPSS Lisans sınavı sonucunda, KPSSP3 (B) grubu puanı esas alınarak yapılacak sıralamaya göre yukarıdaki tabloda belirtilen puana sahip olmak. Müracaat şartlarını taşıyan adaylar başvuru süresi içerisinde 2020-KPSSP3 (B) grubu puanı esas alınarak yapılacak sıralamaya göre en yüksek puan alan adaydan başlamak üzere sıralamaya tabi tutulacaktır. En yüksek puan alan adaydan başlanarak, ilan edilen kadro sayısının 10 katı kadar aday sözlü sınava davet edilecektir. (Sonuncu aday ile aynı puana sahip olanlar adaylar da giriş sınavına alınacaktır)

2) Yurtiçinde en az 4 yıllık eğitim veren fakültelerin yukarıdaki tabloda belirtilen bölümlerinden birini veya bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından birini bitirmiş olmak.

3) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak.

4) Yukarıdaki tabloda belirtilen yabancı dil bilgisi puanına sahip olmak. Puanın tespitinde 2016 yılı ve sonrası için alınan YDS veya e-YDS puanları dikkate alınacaktır. Eşdeğer bir sınav sonucu ile başvuru yapacak adayların, sınav geçerlik süresini aşmaması gerekmektedir.

5) Yabancı dil belgelerinin denkliği hususunda Başkanlığımızın 18/09/2017 tarihli Yabancı Dil Sınavları Eşdeğerlik Yönergesi ve 25/02/2016 tarihli Eşdeğerlik Tablosu esas alınacaktır.

6) 657 sayılı Kanun'un 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre sözleşmeli personel statüsünde çalışmakta iken; hizmet sözleşmeleri sona erenler veya sözleşmeli personel pozisyonlarına yerleştirilmek üzere başvuruda bulunanlar hakkında 657 sayılı Kanun'un 4 üncü maddesinin (B) fıkrasında ve 6.6.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 1 inci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkralarında yer alan hükümlerin uygulanacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Bu pozisyonlara yerleşenlerden, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 1 inci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkralarında belirtilen istisnalar kapsamına girmeyenlerin atamaları yapılmayacaktır.

7) Devamlı olarak görev yapmasına engel olabilecek, daimi vücut ya da akıl hastalığı ile vücut sakatlığı ya da özrü bulunmamak.

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK?

ÖSYM Sözleşmeli personel alımı başvuruları ilanın yayım tarihi olan 16 Kasım 2020 tarihi ile başlamış olup en geç 15 gün içerisinde yapılması gereklidir. Bu yönde başvurular en geç 01 Aralık 2020 tarihine kadar yapılacak.

Adaylar başvurularını Başkanlığın ais.osym.gov.tr internet adresinde yer alan “Sınav Başvuru Formu” nu doldurarak internet ortamında müracaat edeceklerdir.

İLANIN TAM METNİ

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2020, 00:13
YORUM EKLE