Necmettin Erbakan Üniversitesi 31 Sözleşmeli Personel Alımı - Lise, Ön Lisans ve Lisans

Necmettin Erbakan Üniversitesi personel alımı yapıyor. En az lise mezunu farklı alanlarda 55 KPSS puanı ile personel alımı yapılacak. Şartlar ve kontenjan haberde.

Necmettin Erbakan Üniversitesi 31 Sözleşmeli Personel Alımı - Lise, Ön Lisans ve Lisans

Necmettin Erbakan Üniversitesi Personel Alımı ilanı yayımlandı. 3 Ekim 2023 tarihli Resmi Gazetete yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre Necmettin Erbakan Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda istihdam edlmek üzere 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 4/B kapsamında 31 Sözleşmeli Personel alımı gerçekleştirilecektir. Başvuru şartları nelerdir? Kontenjan Dağılımı nedir? Detayları paylaşıyoruz.

Kontenjan Dağılımı Nedir?

Necmettin Erbakan Üniversitesi bünyesindeki eksikliği gidermek üzere 31 kşilik boş kadro ile sözleşmeli personel alınacak. Bu kapsamda alımlar;

Lise Mezunu: 9 Destek Personeli

Ön Lisans Mezunu: 5 Destek Personeli, 3 Sağlık Teknikeri,

Lisans Mezunu: 14 Büro Personeli, 

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Necmettin Erbakan Üniversitesi sözleşmeli personel alımı için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" gibi şartlar aranacak.

KPSS Şartı Nedir?

Üniversiteye personel alımı için adaylardan KPSS şartı aranacak. Bu kapsamda 2022 yılında yapılmış olan KPSS den Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 55 puan almış olmak şartı aranacak.

Mezuniyete Göre Özel Şartlar Aranacak?

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Necmettin Erbakan Üniversitesi personel alımı başvurusu için süreç başladı. Bu kapsamda Ünivrsitenin alımları için süreç ilanın Resmi gazetede yayımlanması ile birlikte başladı. Bu kapsamda başvurular sadece istenen belgelerle gerçekleştirilecek.

Başvuru Tarihleri: 3 - 17 Ekim 2023

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ezgi nur
Ezgi nur - 2 ay Önce

Neden ön lisans büro personeli alımı yok ya hem lisans acımızdan ölelim mi