Muhasebat Genel Müdürlüğü Yüksek Maaş İle Sözleşmeli Personel Alacak

Muhasebat Genel Müdürlüğü istihdam etmek üzere farklı pozisyonlarda ve niteliklerde toplamda 9 adet Sözleşmeli Bilişim Personeli Alacak.

Muhasebat Genel Müdürlüğü Yüksek Maaş İle Sözleşmeli Personel Alacak
Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü 20 Ocak 2017 tarihli yapmış olduğu duyurusuna göre bünyesinde bulunana personel ihtiyacını karşılamak amaçlı, farklı pozisyonlarda ve niteliklerde toplamda 9 kişilik kadro ile alım yapacak. Maliye Bakanlığı yaptığı duyurusunda alınacak adaylardan 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmaları ve yabancı dil puanına sahip olmaları gerekmektedir. Ayrıca Maliye Bakanlığı tarafından Giriş sınavı yapılacaktır. Giriş sınavına katılabilmek için KPSS puanının %70 ve Yabancı Dİl sınavının %30 u ortalaması alınarak adayların sınava katılıp katılamayacağı belirlenecektir. Toplamda 9 kişilik Sözleşmeli Personel kadrosunun 10 katı kadar sınava çağırılacaktır. Giriş Sınavı yazılı ve sözlğ olmak üzere 2 aşamadan oluşacak olup sınav için aranan diğer şartlar şöyledir;

Sınava katılacak adayların, 657 sayılı devlet memurlarının 48. maddesindeki şartları taşımaları, Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektik mühendisliği, endüstri mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektik ve elektronik mühendisliği, bölümlerinden veya bunlara denkliği olan yurt dışı fakülterlerinden YÖK tarafından onaylı olmak şartı ile yükseköğretim kurumlarından mezun olmak, Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydı ile güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, (b) bendinde belirtilenler dışında kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak şartları aranmaktadır. Bu şartlara uygun olan adayların başvuruları kabul edilecektir.

Maliye Bakanlığı ,  4 kat maaş ile 1 adet Proje Yöneticisi, 4 kat maaş ile 1 adet Sistem Uzmanı, 2 kat maaş ile 7 adet Yazılım Uzmanı olmak üzere toplamda 9 sözleşmeli bilişim personel alacak.

Başvuru yapacak adaylar, 23 Ocak 2017 tarihi ile 17 Şubat 2017 tarihleri arasında başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular, www.muhasebat.gov.tr adresinde bulunana Sözleşmeli Bilişim Personeli Başvuru Formunun doldurulmasından sonra, fotoğraf yapıştırılarak ve imzalayarak istenilen belgeler ile birlikte son başvuru gününe kadar Muhasebat Genel Müdürlüğüne ( Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü M Blok Merkez Personel Şubesi 2.Kat 214 nolu Oda ilkadım Caddesi TBMM karşısı Dikmen/ANKARA ) elden teslim edilecektir. Veya son başvuru gnüne kadar teslim olacak şekilde posta yolu ile yapılacaktır. Ayrıca Buraya Tıklayarak ilanın tam metnine ulaşabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2017, 11:16
YORUM EKLE