Milli Savunma Üniversitesi ( MSÜ ) Kamu Personeli Alımı Devam Ediyor

Milli Savunma Bakanlığına bağlı olan MSÜ bünyesine 10 kamu personeli alımı için süreç devam ediyor. Şartlar ve başvuru detayları nedir?

Milli Savunma Üniversitesi ( MSÜ ) Kamu Personeli Alımı Devam Ediyor

Mili Savunma Üniversitesi ( MSÜ ) personel alımı yapacak. 21 EKim 2019 tarihinde Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin adresi üzerinde yayımlanan ilana göre Mili Savunma Üniversitesi bünyesindeki personel eksikliğini gidermek için farklı pozisyonlardan oluşan 10 kişilik sözleşmeli bilişim personeli kadrosu ile alım yapacak. Başvuru süreci ilanın yayımlanması ile birlikt ebaşlamış olup hala devam etmektedir. Henüz başvuru yapmamış olan adaylar için İşin Olsa ekibi olarak bir kez daha detayları sizlerle paylaşacağız.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48'inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,
  • Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği, elektronik haberleşme mühendisliği, bilgisayar bilimleri bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,
  • (b) bendinde belirtilenler dışında kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin, mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.
  • Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda en az 3 (üç) yıllık, mesleki tecrübeye sahip bulunmak. (Mesleki tecrübenin belirlenmesinde; bilişim personeli olarak, 657 sayılı Kanuna tabi kadrolu veya aynı Kanunun 4'üncü maddesinin (B) bendi ya da 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tabi sözleşmeli statüdeki hizmetler ile özel sektörde, sosyal güvenlik kurumlarına prim ödenmek suretiyle işçi statüsünde bilişim personeli olarak geçtiği belgelenen hizmet süreleri dikkate alınır),
  • Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek,
  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48'inci maddesinin A fıkrasının 7'nci bendi kapsamında sevk edileceği hastaneden sağlık raporu almak.
  • Güvenlik soruşturması ve Arşiv Araştırması sonuçları olumlu olmak
  •  Erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya muaf veya ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak.
  • Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabiliyor olmak.
  • Hedeflere yönelik ve sonuç odaklı çalışabilmek, analitik düşünme, planlama, organizasyon, iş takibi, ekip çalışması ve iletişim becerileri gelişmiş, iyi derecede raporlama ve sunum becerilerine sahip olmak.

HANGİ KADROLARA ALIM YAPILACAK?

MSÜ bünyesine, 1 Siber Gvenlik Analiz Uzmanı, 1 Veritabanı Uzmanı, 1 Java Yazılım Ön Yüz Geliştirme Uzmanı, 1 Ağ Uzmanı, 1 Veri Merkezi Sistem Uzmanı, 1 Etki Alanı ve E-Posta Servisleri Sistem Uzmanı, 1 Siber Güvenlik Uzmanı, , 2 Java Yazılım Sunucu Geliştirme Uzmanı, 1 İş Geliştirme Analisti ve Test Uzmanı alımı yapacağını belirtti.

KPSS PUANI OLANLARIN ŞANSI DAHA YÜKSEK!

2018 veya 2019 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında (KPSS) alınan KPSSP3 puanının yüzde yetmişi (%70) ile son beş yıl içinde İngilizce dilinde yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) veya buna denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen YDS dengi puanın yüzde otuzunun (%30) toplamı esas alınarak yapılacak sıralamaya göre en yüksek puanlıdan başlanarak her sözleşmeli bilişim personeli pozisyonunun 10 katı aday sözlü sınava çağrılacaktır.

KPSSP3 puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayın KPSSP3 puanı 70 (yetmiş), İngilizce dilinde yabancı dil puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayın yabancı dil puanı 0 (sıfır) olarak değerlendirilecektir.

BAŞVURULAR DEVAM EDİYOR!

MSÜ personel alımı başvuruları 21 Ekim 2019 tarihinde başlamış olup hala devam ediyor. Yukarıdaki nitelikleri taşıyan adaylar başvurularını en geç 22 Kasım 2019 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmeketdir. Başvurular MSB Personel Temin Dairesi Başkanlığı Cebeci/ANKARA adresine elden/posta yoluyla ulaştıracaklardır. Belirtilen tarihler arasında istenen evrakları göndermeyen/eksik gönderen adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

BAŞVURU KILAVUZU

Başvuru Formu İçin tıklayınız

Güvenlik Soruşturması Ve Arşiv Araştırması Formu İçin tıklayınız

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2019, 10:56
YORUM EKLE