Milli Saraylar 144 Sözleşmeli Personel Alımı Sonuçları? KPSS Taban Puanlar?

Milli Saraylar İdaresi 144 personel alımı başvuruları için sonuçlar açıklandı. KPSS Taban puan, Sınav detayları ve sonuç ekranı haberde.

Milli Saraylar 144 Sözleşmeli Personel Alımı Sonuçları? KPSS Taban Puanlar?

Milli Saraylar İdaresi 2022 yılı personel alımı ilanı geçtiğimiz gün yayımlanmıştı. Söz konusu ilan ile Milli Saraylar İdaresine 144 kişilik kadro için alım yapılacağı duyurulmuştu. Başvurularda rekor başvuru yapıldı ve adaylar sonuçları beklemeye başlamışlardı.

Milli Saraylar idaresine KPSS Puanı ile veya KPSS siz personel alımı gerçekleştirilecek olup Sonuç sorgulama ekranı? KPSS Tabn Puanlar? Sınav detaylarını İşin Olsa ekibi olarak sizlerle paylaşacağız.

En Az Lise Mezunu Milli Saraylar idaresine 144 kişilik kadro dağılımı:

  • 52 Kişi Destek Personeli ( Temizlik Görevlisi ) - Lise Mezunu,
  • 6 Büro Personeli - Lisans Mezunu,
  • 40 Koruma ve Güvenlik Görevlisi - Lisans Mezunu,
  • 30 Koruma ve Güvenlik Görevlisi - Ön Lisans Mezunu,
  • 16 Koruma ve Güvenlik Görevlisi - Lise Mezunu,

alımı yapılacak.

Başvuru Değerlendirmesi Nasıl Yapıldı?

Milli Saraylar İdaresine süresi içerisinde yapılan başvurular ele alınacaktır. Bu doğrultuda eksik belge veren veya Şartları taşımadığı anlaşılan adayların başvuruları ele alınmayacaktır.

KPSS Şartı Olmaksızın başvurusu alınan Temizlik Görevlisi alımı için, Uygulamalı+Sözlü sınava tabi tutulacak adaylar: Destek Personeli (Temizlik Görevlisi) pozisyonu için başvuruda bulunan ve başvurusu kabul edilen adayların tamamı uygulamalı sınava çağrılır. Uygulamalı sınavda başarılı olanlar arasından, en yüksek puana sahip adaydan başlanarak sıralanması sonucunda, alınacak kadro sayısının 4 katı kadar aday sözlü sınavına çağrılacaktır.

KPSS İle alınan başvurularda ile KPSS Puanı ele alınacak. Yani Güvenlik Görevlisi ve Büro Görevlisi alımı için KPSS Puanı ele alınarak kontenjan sayısının 4 katı aday belirlenerek KPSS + Sözlü sınava tutulucaklardır.

KPSS Taban Puan Kaça Düşer?

Söz konusu sözleşmeli personel alımlarında Koruma ve Güvenlik ile Büro personeli alımlarında KPSS şartı kullanılacak olup ve Taban KPSS 70 olamakla birlikte Taban puanların en Düşük 70 - 75 puana kadar düşmesi bekleniyor.

Başvuru Sonuçları Açıklandı!

Milli Saraylar İdaresinin personel alımları için süre 24 Nisan 2022 tarihi ile sona ermişti. Adaylar başvuru sonuçlarını merakla beklerken sonuçlar MSİ tarafında aradan 5 gün geçmesi ile sonuçlar açıklandı. Milli Saraylar İdaresi sonuçlarına göre adaylar durumlarını İnternet üzerinden takip edebilecek. Bu kapsada Milli Saraylar idaresi şu duyuruda bulundu;

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4'üncü maddesinin (B) fıkrasına göre sözleşmeli personel pozisyonunda 86 adet Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 52 adet Destek Personeli (Temizlik Görevlisi) ve 6 adet Büro Personeli giriş sınavlarına yapılan başvuruların değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır. Değerlendirme sonuçlarına, e- Devlet şifresi ile Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) internet sitesinden erişim sağlanabilmektedir. İlanen duyurulur.

Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı Başvuru Sonuçlarıda Açıklandı!

Milli Saraylar İdaresinden gelen duyuruya göre 30 Adet koruma ve güvenlik görevlisi alımı için sonuçlar açıklandı. Adaylar sonuçlarına kariyer adresi üzerinden veya aşağıdaki bağlantı üzerinden kontrol edebilirler.

Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı'na bağlı birimlerde çalıştırılmak üzere, 657 sayılı Kanunu'nun 4/B maddesine göre sözleşmeli personel pozisyonunda 30 adet Koruma ve Güvenlik Görevlisi unvanı için 18-22 Nisan 2022 tarihleri arasında yapılan sözlü sınav sonuçları ve başarı puanları Kariyer Kapısı internet sitesi üzerinden açıklanmıştır. 

Yeni Duyuru Geldi!

Sözleşmeli personel pozisyonunda 30 adet Koruma ve Güvenlik Görevlisi unvanı için 18-22 Nisan 2022 tarihleri arasında yapılan giriş sınavı sonucunda asıl başarılı olarak atanmaya hak kazanan adayların, aşağıda yazılı belgeleri 15 (on beş) gün içerisinde (en geç 01 Haziran 2022 Çarşamba günü saat 18:00’a kadar) Personel Dairesi Başkanlığına şahsen elden teslim ederek göreve başlamaları gerekmektedir.

İstenilen belgelerle birlikte belirtilen süre içerisinde göreve başlamayanların ataması iptal edilir ve başka bir işleme gerek kalmaksızın atama hakkından feragat etmiş sayılır.

İSTENEN BELGELER BURADA

BAŞVURU SONUÇ SORGULAMA EKRANI

İLANIN TAM METNİ

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2022, 18:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bülent
Bülent - 2 yıl Önce

Özel güvenlik ve koruma önlisans mezunuyum ve kpss alan sıralamam ilk 800 yaş şartından dolayı müracaat bile edemedim.Kamu sözleşmeli 3000 - 4000 kişi güvenlik görevlisi alımı yaptı. Şimdi soruyorum yetkililere bu mesleği icra eden bir vatandaş olarak bu hakkı? Ben hakkımı ve emeğini helal etmiyorum.

HÜSEYİN ÇELİK
HÜSEYİN ÇELİK @Bülent - 2 yıl Önce

Kardeş ne alaka ya çalış çabala gir bir yere herkez beleş biryere gelmek istiyor çalış önce öyle

sem
sem @Bülent - 2 yıl Önce

tabi efendin

Özlem KOCAGÖZ
Özlem KOCAGÖZ - 2 yıl Önce

Uygulama ve sözlüye ne zaman çağıracaklar

Sümeyye koç
Sümeyye koç @Özlem KOCAGÖZ - 2 yıl Önce

Arkadaşlar temizlik görevlisi için olumlu yazıyor şimdi ne yapacağız bilen varsa söyleyebilir mi

Kübra
Kübra @Özlem KOCAGÖZ - 2 yıl Önce

Değerlendirmeye hak kazandınız diye gmail geldi çıktı mı acaba

Poyrazpolat
Poyrazpolat - 2 yıl Önce

Temizlik görevlisine acaba ne kadar başvuru yapıldı?

Emrah yıldız
Emrah yıldız - 2 yıl Önce

Lise Güvenlik Altı ilanı icin basvurunuz kabul edilmistir diye mesaj geldi sözlü sınav ne zaman ce sözlü sınava çağrılacak mıyız biligisi olan var mı

Ali öz
Ali öz - 2 yıl Önce

Destek personeli (temizlik) lisans mezunu ona başvuru yapabilir mi? Başvuru şartlarında en az lise ve dengi mezunu denilmişti bu konuda bilgi sahibi olabilen var mı ?

Sümeyye koç
Sümeyye koç @Ali öz - 2 yıl Önce

Arkadaşlar temizlik görevlisi için olumlu yazıyor şimdi ne yapacağız bilen varsa söyleyebilir mi

Mustafa
Mustafa - 2 yıl Önce

Acaba Ankara'da çalışma imkanı olurmu?

Yeşim
Yeşim - 2 yıl Önce

Benimde temizlik ve olumlu uygulamali sözlü sınav diye 24 Mayıs saat 9 benimde Maslak kasrılar benimde

Yasemin
Yasemin - 2 yıl Önce

Aydin dan gelecek varmi 24 mayıs

Melahat
Melahat @Yasemin - 2 yıl Önce

Yasemin hanım ben de 24 de Aydın dan gidicem birlikte gidebilirmiyiz haberleselim