MGM 78 Sözleşmeli Personel Alımı Sonuçları v KPSS Taban Puan?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü personel alımı başvurusu sona eriyor. KPSS Puanı ile yerleştirme işlemleri nasıl olacak? Taban puan kaç olacak?

MGM 78 Sözleşmeli Personel Alımı Sonuçları v KPSS Taban Puan?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Sözleşmeli personel alımı için geçtiğimiz günlerde ilan yayımlamıştı. Söz konusu yayımlanan ilana göre Meteoroloji Genel Müdürlüğü bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 78 sözleşmeli personel alımı yapılacağını bildirmişti. Bu kapsamda başvurularda artık sona geldik. Henüz başvuru yapmamış olan adaylar başvurularını gerçekleştirebilecekler. Ayrıca Başvuru yapmış olanlarda aşağıdaki bilgiler doğrultusunda başvuru değerlendirme işlemleri bilgisine ulaşabilecekler.

78 Sözleşmeli Personel Alımı Kontenjanları Nelerdir?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ( MGM ) toplamda 42 farklı şehirde istihdam edilmek üzere farklı alanlarda Sözleşmeli personel alıyor. Bu kapsamda alımlar;

  • 4 sözleşmeli Mühendis,
  • 1 sözleşmeli Büro Personeli,
  • 59 adet Temizlik Görevlisi,
  • 2 adet Şoför,
  • 12 sözleşmeli Koruma ve Güvenlik Görevlisi (Silahlı),

Başvurular Sona Eriyor!

MGM Sözleşmeli personel alımında başvurular 10 Mayıs 2023 tarihi ile başlamıştı. En geç 26 Mayıs 2023 tarihine kadar yapılacak başvurular geçerli saylacak. Bu kapsamda adaylar başvurularını sadece Kariyer adresi üzerinden gerçekleştirebileceklerdir. Henüz başvuru yapmamış olan adaylar aşağıdaki bağlantıyı kullanarak başvurularını gerçekleştirebilecekler.

İLANIN DETAYLARI BURADA

Başvuru Değerlendirmesi Nasıl yapılacak?

Başvuruda bulunan adaylar başvuruların nasıl değerlendirileceğini bilmek istiyor. Bu kapsamda KPSS Puanı ile yapılan başvurular sadece KPSS Puan sırasına göre yapılacak değerlendirme ile belirlenecektir. Bu kapsamda başvurularda şehir ve kontenjan ele alınarak yapılacak sıralama ile en yüksek puandan en düşük puana kadar yapılacak sıralama ile adaylar belirlenecek olup herhangi bir Yazılı veya sözlü sınav yapılmayacaktır.

KPSS'de yüksek puan almak, ilanda yer alan sözleşmeli pozisyona yerleştirmede tek başına hak kazandırmaz. Pozisyon için belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmayan adaylar değerlendirmeye alınmayacaktır. Yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunanlar ile bilgilerindeki tutarsızlıklar yüzünden değerlendirmeye alınmayan adaylar bu durumdan dolayı bir hak iddia edemeyecektir.

Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

MGM Sözleşmeli personel alımı başvuruları 26 Mayıs 2023 tarihi ile sona ermekte olup başvuru sonuçlarının en geç 15 Haziran 2023 tarihine kadar açıklanması bekleniyor.

SONUÇLADAN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ.

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

YORUM EKLE