Mersin Üniversitesi KPSS Baraj Puanı Olmadan 49 Sağlık Personeli Alımı Yapıyor

Resmi Gazetenin 16 Mart 2020 tarihli yayımına göre üniversiteye en az ön lisans mezunu sözleşmeli personel alımı yapılacak. İşte alım yapılacak pozisyonlar.

Mersin Üniversitesi KPSS Baraj Puanı Olmadan 49 Sağlık Personeli Alımı Yapıyor

Mersin Üniversitesi bünyesindeki personel ihtyacını karşılamak üzere 49 kişilik kadro ile sözleşmeli olarak personel alımı yapacağını belirtti. Alımlar 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler doğrultusunda yapılacak olup adayların giderleri özel bütçeden karşılanacaktır.

ALIM YAPILACAK KADROLAR?

Mersin Üniversitesİ Bünyesine 49 kişilik boşluk ile sağlık alanında personel alıyor. Bu kapsamda Lisans mezunu 43 Hemşire ve 3 Sağlık teknikeri alacak. Ön Lisans mezunu ise 1 Diğer Sağlık Personeli ve 2 Sağlık teknikeri alacak.

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitlekler kapsamında, Türkiye cumhuriyeti vatandaaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmama, Görevini yapmasına engel olabielcek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak gibi lartlar aranacak.

ÖZEL BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

1 - Tercih edilecek pozisyon için eğitim niteliklerini taşıyor ve ilgili eğitim kurumlarından mezun olmuş olmak,

2 - 2018 KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak. Lisans mezunları için 2018 KPSS(B) grubu KPSSP3 puanı, Önlisans mezunları için 2018 KPSS(B) grubu KPSSP93 puanı esas alınacaktır.

3 - Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

4 - Nöbet usulü çalışmaya engel bir durumunun bulunmaması.

5 - Başvuracak adayların durumunun; 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesinin "Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler." hükmüne uygun olması.

6 - Adaylarla hizmet sözleşmesi yapılacak olup, sözleşmede belirtilen şartları yerine getirmeyen adayların sözleşmeleri bir ay içerisinde feshedilecektir.

BAŞVURULAR:

Mersin Üniversitesi personel alımı başvuruları ilanın resmi gazete'de yayımlanması ile birlikte başlayacak olup en geç 15 gün içerisinde yapılması gereklidir. Bu yönde, 16 mart 2020 tarihi itibari ile 31 Mart 2020 tarihleri arasında başvuru alınacaktır.

Başvurular, Online başvurusunu tamamlayan adaylar asıl başvurularını ilan bitim tarihine kadar Rektörlük Personel Daire Başkanlığına şahsen yapacaklardır.

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Seval kuşcu
Seval kuşcu - 3 yıl Önce

Neden hep saglık başka bölümden yok