Mersin Üniversitesi Hastaneye 174 Personel Alacak! KPSS En Az 50 Puan Şart

Mersin Üniversitesi farklı kadro ve niteliklerde sözleşmeli personel alacak. Alım süreci başlamış olup kadro ve şartları size aktarıyoruz.

Mersin Üniversitesi Hastaneye 174 Personel Alacak! KPSS En Az 50 Puan Şart

Mersin Üniversitesi sözleşmeli olarak personel alımı yapacağını ilan etti. Aile ve Çalışma Bakanlığı kamu ilanları sitesi üzerinde ilanı yayımladı ve ayrıca Resmi Gazete'de yayımlanan ilan iin başvuru süreci başladı. Adayların başvuru yalabilmeleri için belirtilen bazı nitelikleri taşıyor olmaları gereklidir. Peki kadro dağılımı nedir? Başvuru şartları nedir? Başvurular nasıl yapılır? İşte tüm detaylar haberimizin devamında.

ALIM YAPILACAK KADROLAR:

Lisans Mezunu Personel Alımı Kadroları: 97 Hemşire, 1 Biyolog, 1 Diyetisyen, 2 Ebe, 3 Eczacı, 1 Fizyoterapist, 1 Psikolog alınacak.

Ön Lisans Mezunu Personel Alımı Kadroları: 10 Diğer Sağlık Personeli, 3 Laborant, 11 Röntgen Teknisyeni, 30 Sağlık Teknikeri alacak.

Lise Mezunu Personel Alımı Kadroları: 12 Hemşire, 2 Röntgen Teknisyeni alınacak.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

1. Türk Vatandaşı olmak,

2. Bu Kanunun 40 ncı maddesindeki yaş şartlarını taşımak,

3. Bu Kanunun 41 inci maddesindeki öğrenim şartlarını taşımak,

4. Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

5. Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak,

6. Askerlik durumu itibariyle; a) Askerlikle ilgisi bulunmamak, b) Askerlik çağına gelmemiş bulunmak, c) Askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

7. 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

ÖZEL BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

- Alım yapılacak pozisyon için eğitim seviyesine göre ilgili alanlardan mezun olmuş olmak.

- 2018 yılında ÖSYM atarfından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme sınavından lise mezunları için KPSSP94, Ön Lisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden puan almış olmak.

- Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

- Nöbet usulü çalışmaya engel bir durumunun bulunmamak.

BAŞVURULAR:

Başvuruda bulunacak olan adaylar ilanın resmi gazete'de yayımladığı tarihi itibari ile başvurularına başlayarak 15 gün içerisinde tamamlamaları gereklidir. Bu kapsamda başvurular 09 Haziran 2020 tarihi ile başlamış olup en geç 23 Haziran 2020 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gereklidir. Başvurular Üniversitenin resmi internet adresi üzerinden Online olarak yapılacaktır.

YORUM EKLE