Mersin Üniversitesi Hastanesi 44 Sözleşmeli Personel Alımı - Lise, Ön Lisans ve Lisans

Mersin Üniversitesi personel alımı için ilan yayımladı. En Az Lise mezunu personel alımları Hastane birimine yapılacak. Kontenjan dağılımı ve başvuru şartları haberimizde.

Mersin Üniversitesi Hastanesi 44 Sözleşmeli Personel Alımı - Lise, Ön Lisans ve Lisans

Mersin Üniversitesi personel alımı ilanı yayımladı. Az Önce Resmi Gazetede yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre Mersin Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda sözleşmeli personel alımı yapacağını bildirdi. İlgili ilana göre Mersin Üniversitesi en az lise, ön lisans ve lisans mezunu adaylar içerisinden personel alımı gerçekleştirilecek.

Mersin Üniversitesi 657 sayılı DMK 4/b kapsamında sözleşmeli personel alımı için herhangi bir mülakat yapılmaksızın personel alımı yapacak. İşin Olsa ekibi olarak sizlerle haberimizde Mersin Üniversitesi personel alımı hakkında detayları aktarcağız.

Mezuniyete Göre Kontenjan Dağılımı:

Lise Mezunu: 4 Destek Personeli ( 2 Erkek - 2 Kadın )

Ön Lisans Mezunu: 6 Sağlık Teknikeri, 1 Laborant, 22 Destek Personeli (Hasta Bakımı ve Temizliği) ( 15 Erkek ve 7 Kadın ),

Lisans Mezunu: 4 Hemşire, 1 Eczacı, 2 Büro Personeli,

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Nitelikler Nelerdir?

Üniversite adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikleri arayacak. Bu doğrultuda adaylardan " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" gibi şartlar aranacak.

Başvuru Özel Şartları Nelerdir?

Adaylardan özel olarak KPSS, Eğitim şartları aranacak. Ayrıca Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak, Nöbet Usulü çalışmasına engel olabilecek herhangi bir durumu olmamak gereklidir.

KPSS Şartı: 2020 yılında yapılan KPSS'den Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden puan almış olmak gereklidir.

Mülakat Yapılmayacak!

Adaylardan KPSS puanı şartı aranacak olup, KPSS Puan sırası ele alınarak yapılacak değerlendirme ile puan sırasına göre sıralama yapılarak en yüksek puana sahip olan adayların değerlendirmesi yapılacak.

Kontenjana göre Eğitim Şartı Nedir?

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Adaylar başvurularına ilanın yayım tarihi ile başladı ve en geç 15 gün içerisinde başvurularını tamamlamaları gereklidir. Başvurular Üniversitenin resmi İnternet adresinden doldurulcak başvuru formu ve İstebeb belgelerle birlikte şahsen Üniversitenin Rektörlük Personel Daire Başkanlığına yapılacaktır.

Başvuru Tarihleri: 23 Haziran 2022 - 7 Temmuz 2022

İstenen Belgeler Nelerdir?

1- Online Başvuru Formu (Sadece Doldurulacak ve Sistemden Gönderilecektir)

2- Ön Başvuru Formu (Lütfen Bilgisayar Ortamında İndirip Doldurunuz)

3- 2020 KPSS (B) Grubu Sınav Sonuç Belgesi

4- Diploma Fotokopisi

5- Kimlik Fotokopisi

6- Özel Şart Belgesi (Varsa)

7- Fotoğraf (1 adet)

8- Askerlik Durum Belgesi

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Zazamüslim
Zazamüslim - 1 yıl Önce

Bu yaş sınırı nedir yahu 92 liymiş ya bir alımdada yaş sınırı yapmayın 40 yapın en azından
Her yerde yaştan kaybettim 23 yıldır uğraşıyorum kpss Vs bi türlü bi yere yerleşemedim açıktan atama Vs İşkur özel kurumlar her yeré el atmış torpil refarans birlikleri
Yeter ya bu nedir
Lise den mezunluğumdan tut yüksek okula ondan tut şimdiye benim gibi milyonlarcası var
Ha işte bugün yarın harp olursa Bu refarans yaptıklarınız ve alımlarını yüksek tutuğunuz bayanlar savaşsın
Her türlü iş sektöründe önümüze kapayanlar savaşsın.
Bu nedir nasıl bir düzendir Kim gelmişse başa onun yardakçıları işlerde ihale ve iş sektörlerinde hiçbir partiye destek olmadım benim gibiler sizlerin köleliği mi yapsın
Neyse zor günler olacak gibi..
550 vekil tüm ülkeyi temsil etmiyorsa
Partiler gereksizdir bakanlıklar ülkede Adalet Eşitlik deyip yapamıyorsa Kanun yasalar aşırı eksik kalıyorsa Bu insanların ürettiğiyle yönetilemiyordur 100 yıldır bunu analiz ettik Müslüman ülke şeriat ile yönetilmeli
Mevcut Yönetim şekilleri ortada en altlarda
Kokuşmuş halde Herkes görüp yaşar ama Korkar çünkü herkesin bir kuyruk korkusu vardır ondan istemez şeriat
Neyse Roman yazsam buraya boş
Kolay gelsin ülke olarak bizlere zor günlerin de zoru önümüz