Mersin Üniversitesi 74 Sözleşmeli Personel Alımı ( Lise, Ön Lisans ve Lisans )

Mersin Üniversitesi personel alımı için Resmi gazetede ilan yayımladı. Yayımlanan ilana göre En az lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu personel alınacak.

Mersin Üniversitesi 74 Sözleşmeli Personel Alımı ( Lise, Ön Lisans ve Lisans )

Mersin Üniversitesi Personel Alımı ilanı yayımladı. Resmi Gazetede 15 Kasım 2021 tarihi ile yayımlanmış olan memur alımı ilanına göre Mersin Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 74 kişilik boş kadro ile Sözleşmeli Personel Alımı yapacağını bildirdi. Bu kapsamda Üniversiteye en az lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu memur alımı yapılacak. Mezuniyete göre kadro dağılımı ve adaylardan aranan şartlar haberimizde.

Mezuniyete Göre Kadro Dağılımı Nedir?

Lise Mezunu: 1 Hemşire, 15 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 25 Destek Personeli

Ön Lisans Mezunu: 5 Sağlık Teknikeri, 2 Röntgen Teknisyeni, 5 Diğer Sağlık Personel, 1 Teknisyen

Lisans Mezunu: 14 Hemşire, 1 Sosyal Çalışmacı, 4 Büro Personeli, 1 Büro Personeli (Üniversite Hastanesinde İstihdam Edilecek)

Sözleşmeli Personel Alımı Başvuru Şartları Nedir?

Mersin Üniversitesi bünyesine personel alımı için genel ve özel nitelikler arayacak. Bu kapsamda Genel Olarak, Türk Vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak şartları aranacak.

Özel Başvuru Şartları Nelerdir?

1- Tercih edilecek pozisyonun karşısında yer alan şartları taşıyor olmak,

2- 2020 KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak. Lisans mezunları için 2020 KPSS(B) grubu KPSSP3 puanı, Önlisans mezunları için 2020 KPSS(B) grubu KPSSP93, Lise mezunları için 2020 KPSS(B) grubu KPSSP94 puanı esas alınacaktır,

3- Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak,

4- Nöbet usulü çalışmaya engel bir durumunun bulunmaması,

5- Başvuracak adayların durumunun; 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesinin "Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler." hükmüne uygun olması, 6- Adaylarla hizmet sözleşmesi yapılacak olup, sözleşmede belirtilen şartları yerine getirmeyen adayların sözleşmeleri bir ay içerisinde feshedilecektir.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Mersin Üniversitesi başvurularına 15 Kasım 2021 tarihi ile başlayacak olup en geç 29 Kasım 2021 tarihine kadar yapılmış olması gerekmektedir. Başvurular mesai saatleri içerisinde Online başvurusunu tamamlayan adaylar asıl başvurularını ilan bitim tarihine kadar Rektörlük Personel Daire Başkanlığına şahsen yapacaklardır.

Ayrıca adayların başvuru için aşağıdaki belgeleri temin etmeleri gereklidir.

İstenilen Belgeler:

1- Online Başvuru Formu (Sadece Doldurulacak ve Sistemden Gönderilecektir)

2- Ön Başvuru Formu (Lütfen Bilgisayar Ortamında İndirip Doldurunuz)

3- 2020 KPSS (B) Grubu Sınav Sonuç Belgesi

4- Diploma Fotokopisi

5- Kimlik Fotokopisi

6- Özel Şart Belgesi (Varsa)

7- Fotoğraf (1 adet)

8- Askerlik Durum Belgesi

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sultan yaman
Sultan yaman - 2 yıl Önce

Formu nerden aliyoruz