Mersin Üniversitesi 20 Sözleşmeli Personel Alımı - Lise, Ön Lisans ve Lisans

Mersin Üniversitesi personel alımı ilanı yayımlandı. En az lise mezunu sağlık ve teknik personel alımı yapılacak. Şartlar ve kontenjan bilgisi haberde.

Mersin Üniversitesi 20 Sözleşmeli Personel Alımı - Lise, Ön Lisans ve Lisans

Mersin Üniversitesi personel alımı ilanı yayımlandı. Az Önce Resmi Gazetede 21 Ağustos 2023 tarihi ile yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre Mersin Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda istihdam edilmek üzere sözleşmeli personel alımı yapılacak. Başvuru için aşağıdaki niteliklere uygun olmanız gereklidir.

Mezuniyete Göre Kontenjan Dağılımı Nedir?

Lise Mezunu: 1 Bakım Onarım Personeli, 2 Aşçı, 2 Aşçı Yardımcısı, 4 Bulaşıkçı, 4 Hasta Bakımı ve Temizliği,

Ön Lisans Mezunu: 4 Sağlık Teknikeri, 

Lisans Mezunu: 1 Mühendis, 1 Psikolog, 1 Sosyal Çalışmacı, 1 Eczacı, 

Başvuru İçin Aranan Şartlar nedir?

Adaylardan genel oalrak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bi sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak " gibi şartlar aranacaktır.

KPSS Şartı Var Mı?

Adaylardan KPSS şartı aranacak. Bu kapsamda 2022 yılında yapılmış olan KPSS'den Lise içni P94, Ön Lisans için 93 ve Lisans içni p3 puan türünden en az 50 puan almış olmak gereklidir.

Mesleğe Göre Özel Şartlar nedir?

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Üniversiteye başvurular 15 gün içerisinde yapılmış olması gereklidir. Bu kapsamda 21 Ağustos 2023 tarihi ile başlamış olan başvurular en geç 5 Eylül 2023 tarihine kadar yapılmış olması gerekmektedir. Başvurular sadece Ünivrsiteye yapılacak.

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE